حفظ و توسعه مشاغل موجود اولویت مدیریت استان است/ رونق تولید نیازمند اصلاح یا حذف بعضی قوانین و مقررات است

وزارت کشور پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی که با حضور دکتر دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه سرمایه گذاری، تولید، اشتغال و بهبود معیشت اولویت های مدیریت ارشد استان است، افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب و تعیین شعار رونق تولید در سال 98 به این مهم پرداخته شده و باید به عنوان اسناد بالا دستی ملاک عمل قرار گیرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه حل مشکل معیشت و ایجاد اشتعال نیازمند جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی است، دستیابی به زمینه های جذب و جلب سرمایه گذاری را مستلزم شناخت توانمندی ها و مشکلات استان و برنامه ریزی بر اساس این نقاط ضعف و قدرت دانست.
وی با اشاره به پتانسیل های استان در حوزه های مختلف کشاورزی، معادن، صنایع، گردشگری، بهداشت و درمان و ... ، عنوان کرد: تا کنون گام های موثری در سایه همدلی و هم افزایی برای دستیابی به اولویت های مذکور انجام شده است.
استاندار فارس با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال به عنوان دغدغه امروز همه مسئولان و مردم، عنوان کرد: حفظ و توسعه مشاغل موجود، فعال سازی واحدهای نیمه تعطیل، رساندن واحدهای تولیدی به ظرفیت واقعی تولید و بازگرداندن واحدهای تولیدی تعطیل شده و یا تملک شده از سوی بانک ها به چرخه تولید مهمترین رویکرد مدیریت استان است.
دکتر رحیمی به اجرای طرح هر بنگاه اقتصادی یک اشتغال ، در استان فارس اشاره کرد و افزود: در اجرای این طرح امتیازاتی نیز بر اساس ظرفیت های قانونی برای بنگاه های اقتصادی در نظر گرفته شده که تا کنون نتیجه مناسبی درپی داشته است.
وی در ادامه با بیان ...