رقابت کرایه تاکسی های آنلاین با بلیت هواپیما

تجارت نیوز چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۰
یکی از نکات مهم درباره فعالیت تاکسی های بین شهری بالابودن قیمت آنهاست که به قیمت بلیت هواپیما تنه می زنند. در یکی از این اپلیکیشن ها برای طی کردن مقصد تهران تا مشهد با خودرویی مثل پراید باید حدود 897 هزار تومان هزینه کنید.

یکی دوروز پیش بود که رحمت حاجی محمدعلی، رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی کرایه بین شهری از آغاز به کار اپلیکیشن تاکسی های بین شهری به صورت پایلوت در استان تهران خبر داد.
به گزارش تجارت نیوز ، قرار شده این اپلیکیشن به مدت یک ماه و به صورت آزمایشی فعالیت کند تا معایب و مزایای آن مشخص شود. حالا بعد از اتحادیه تاکسی های شهری که کارپینو را در رقابت با اسنپ و تپسی راه اندازی کرد، اتحادیه تعاونی های کرایه بین شهری هم از راه اندازی اپلیکیشن تاکسی های بین شهری خبر داده که احتمالا قرار است رقیب ماکسیم شود که به صورت جدی تر از بقیه تاکسی های آنلاین مسافران بین شهری را جابجا می کند.
واکنش های سازمان راهداری به آنلاین شدن حمل ونقل جاده ای
زمان زیادی از تولد تاکسی های آنلاین در ایران نمی گذرد اما آنها حسابی جای خود را بین مردم باز کرده اند. حالا اکثر افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند، با سامانه های درخواست تاکسی آنلاین آشنا هستند و به صورت روزمره از آنها استفاده می کنند، حتی مخالفت های ارگان های مختلف و شکایات رانندگان تاکسی و آژانس ها هم نتوانست جلوی فعالیت سامانه های تاکسی های آنلاین را بگیرد و گستره فعالیت آنها بیشتر و بیشتر شد تا جایی که الان صحبت از فعالیت آنها در مسیرهای بین شهری به میان آمده است. اتفاقی که اگرچه اپلیکیشن هایی مثل اسنپ و تپسی می خواستند آن را هم در خدمات خود بگنجانند ولی هنوز نتوانسته اند، چون سازمان راهداری به صورت علنی مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده بود.
این روزها حیطه فعالیت تاکسی های آنلاین در ۴ بخش تاکسی های اقتصادی، تاکسی های لوکس، تاکسی های مخصوص بانوان و درخواست موتورسیکلت خلاصه می شود و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار