مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران گفت: غذای متبرک رضوی بین بیماران مبتلا به کرونا ویروس و کادر درمانی بیمارستان های استان توزیع می شود.

محمداسماعیل امامزاده در گفت وگو با فارس با بیان اینکه دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مازندران از آغازین ساعات اطلاع رسانی درخصوص شیوع کرونا ویروس در استان، مطابق با دستورالعمل آستان قدس برای بسیج امکانات و ظرفیت خادمیاران افتخاری حضرت رضا(علیه السلام) جهت مقابله جدی با این ویروس منحوس به یاری مدافعان سلامت شتافت، افزود: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار ماسک و ۱۵ هزار دستکش یکبار مصرف توسط مراکز خادمیاری شهرستان های مختلف استان مازندران تهیه و از طریق کانون های محلی خادمیاران رضوی بین مردم توزیع شده است.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران از راه اندازی ۲۰ کارگاه خیاطی برای دوخت ماسک و گان بیمارستانی به همت خادمیاران رضوی استان خبر داد و تصریح کرد: ۲۵۰ خادمیار که عمدتا از قشر بانوان هستند با حضور در این کارگاه ها اقدام به تولید اقلام بهداشتی می کنند.
این مسؤول با بیان اینکه از هفته آینده کارگاه های خیاطی خانگی نیز در حوزه خادمیاران رضوی استان فعال می شوند، ادامه داد: پارچه های برش شده برای تولید ماسک و لباس کادر درمانی بیمارستان های درگیر با کرونا از سوی مراکز خادمیاری شهرستان های مازندران در اختیار خیاط های خانگی قرار می گیرد و در مدت مشخصی تولیدات این بانوان جمع آوری و سپس بین مردم و کادر درمانی توزیع می شود.
امامزاده به فعالیت خادمیاران رضوی در بخش ضدعفونی کردن و گندزدایی اماکن عمومی و معابر شهرستان ها و روستاهای استان اشاره کرد و گفت: خادمیاران رضوی در قالب تیم های چهار نفره و بیشتر شبانه عملیات گندزدایی برای مقابله با کرونا را انجام می دهند.
وی یادآور شد: تاکنون ۲۰۰ هزار لیتر موادضدعفونی کننده به منظور توزیع بین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار