هزینه کرد 75 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی در استان همدان

بسیج نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۵
دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه گفت: 691 پروژه عمرانی و 4 هزار و 125 پروژه غیر عمرانی در سطح استان کلید خورده است که تاکنون برای اجرای آنها 75 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، سردار ضیاء الدین حزنی امروز در آیین افتتاح پروژه های محرومیت زدایی و مجمع جهادگران، خیران و فعالان عرصه محرومیت زدایی در استان اظهار داشت: ما توانسته ایم نقشه ای از عقب ماندگی های استان همدان را تهیه کرده و برای رفع آنها برنامه ریزی کنیم.
وی با بیان اینکه فقر معیشتی در روستاهای همدان، مشکل قنوات، آبرسانی، کمبود مدارس، نبود سرویس های بهداشتی و فقر راه های ارتباطی از مهمترین مشکلات استان است، افزود: ویژگی پروژه های محرومیت زدایی سپاه این است که 80 درصد آنها پروژه های کوچک، زودبازده، عام المنفعه و فاقد پیچیدگی های فنی و مهندسی هستند به همین دلیل می توان آن ها را با همکاری ساکنان بومی منطقه در مدت زمان کوتاهی اجرا کرد.
دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه اقدامات ما در راستای امنیت پایدار و افزایش کارآمدی نظام است، گفت: ما در عرصه محرومیت زدایی اولویت های خود را خدمت رسانی به روستاهای دور افتاده و نقاط کم برخوردار کشور قرار داده ایم.
وی با اشاره به اینکه اقدامات سپاه در عرصه محرومیت زدایی به این معنی نیست که ما متولی این کار هستیم، چرا که دولت وظیفه اصلی در این عرصه را برعهده دارد، تصریح کرد: استان همدان یک هزار و 610مسجد و 602 باب حسینیه دارد که در مجموع 2 هزار و 212 مورد می شود و این در حالی است که برای جمعیت استان همدان ما به یک هزار و264 مسجد دیگر احتیاج داریم تا بتوانیم جمعیت استان را زیرپوشش قرار دهیم.
سردار حزنی با بیان اینکه در بخش مسجدسازی نیز روستاهای فاقد مسجد برای ما در اولویت قرار دارند، گفت: 691 پروژه عمرانی و 4 هزار و 125 پروژه غیر عمرانی در سطح استان کلید ...