برغم اینکه برخی قوانین همانند ممنوعیت ورود دام ها به مراتع و جنگل ها اجرا می شود ولی این قوانین زیاد بازدارنده نیست و موجب وقوع برخی آتش سوزی ها می شود.

خانم سمیه رفیعی در حاشیه نشست بررسی آتش سوزی های اخیر در جنگل های غرب کشور در مجلس به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: براساس اعلام رسمی مرکز آمار در طول هفت سال گذشته 11 هزار آتش سوزی در جنگلهای کشور صورت گرفته است .
این نماینده مجلس اضافه کرد: وقوع آتش سوزی در جنگل ها پدیده قابل پیش بینی نیست ولی می توان با اقدامات پیشگیرانه و تدابیر مدیریتی جلوی بسیاری از این آتش سوزی ها را گرفت .
خانم رفیعی با اشاره به این که طی سال های اخیر شاهد بارندگی های خوبی در کشور بوده ایم گفت: رشد مرتع و وضعیت خوب پوشش گیاهی دور از ذهن نیست و این که با شروع فصل گرما امکان آتش سوزی وجود داشته باید برای این امر فکری می شد .
وی افزود: در تدابیر مدیریتی و بهره برداری های صیانتی می شد اجازه داد که دام ها وارد مراتع و مناطق حفاظت شده شوند و چرایی صورت گیرد تا از حجم پوشش گیاهی کاسته شود و ما شاهد چنین فجایعی نباشیم .
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه برای هر آتش سوزی جبران خسارت میلیاردی می توان گرفت گفت: دولت وظیفه دارد با اقدامات پیشگیرانه جلوی این همه زیان را بگیرد .

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری