«نویزلی» اپلیکیشنی است که با تولید نویز و صداهای مختلف بهره وری، تمرکز و احساس آرامش فرد را افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ، حتماً تاکنون نام «نویز سفید» به گوشتان خورده است. این نویز ترکیبی از تمام فرکانس های صدا با تراکم طیف ثابت است که همه آن ها را به صورت یک نواخت پخش می کند. نویزها انواع مختلفی دارند و هر کدام نیز تأثیر خاصی بر عملکرد ذهنی انسان می گذارند.
برای مثال از نویز سفید برای افزایش تمرکز استفاده می شود. نویز قهوه ای می تواند بیماری های شنیداری را درمان کند و نویز صورتی به شخص کمک می کند تا از شر صداهای مزاحم محیط راحت شود. اپلیکیشن های مختلفی وجود دارد که تأثیر، مزایا و مضرات نویزهای متفاوت بر ذهن انسان را ارائه می کند. «نویزلی» یک اپلیکیشن کاربردی است که علاوه بر فراهم کردن اطلاعات در خصوص نویزهای مختلف، قابلیت پخش آن ها را نیز دارد.
این برنامه علاوه بر پخش نویز صورتی، قهوه ای و سفید صداهای طبیعی آرام بخش نیز به کاربران ارائه می دهد. نویزلی یک تایمر دارد که تعامل نویزی را بعد از گذشت مدت زمان مشخصی متوقف می کند که می تواند برای صرفه جویی در مصرف باتری گوشی بسیار مفید واقع شود. کیفیت پخش نویزها در نویزلی بسیار بالاتر از اپلیکیشن های دیگر است و این برنامه تنها برای گوشی های هوشمند یا سیستم عامل اندروید در دسترس قرار دارد.
نویزلی با پخش نویز و رنگ در پیش زمینه نه تنها در هنگام کار کردن بلکه برای ریلکس کردن نیز مفید است. گوش دادن به برخی از نویزها خلاقیت و بهره وری فرد را افزایش می دهد. از نویزلی در کنار افزایش تمرکز و بهره وری، برای خواب و ریلکس کردن نیز استفاده می شود. این برنامه با پخش صداهای طبیعی چون باران، طوفان، باد، پرندگان در جنگل، خش خش برگ ها، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار