رئیس امور بین الملل وزارت دفاع با برشمردن اهمیت لغو تحریم های تسلیحاتی ایران گفت: پایان این تحریم ها، فرصت جدیدی در عرصه تسلیحاتی و دیپلماسی برای ایران خواهد بود.
به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ دوم محمد احدی رئیس امور بین الملل وزارت دفاع در گفت و گویی با برنامه سیاست روز رادیو ایران با اشاره به اهمیت لغو تحریم های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت اظهار کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران از بدر پیروزی انقلاب اسلامی به لحاظ تسلیحاتی تحریم بوده و جنگ تحمیلی بهانه ای برای شرق و غرب علیه کشور ایران و تشدید تحریم های تسلیحاتی شد.
وی در تبیین اهمیت لغو تحریم های تسلیحاتی ایران افزود: یکی از دلایلی که امروز صنعت دفاعی با افتخار در تراز جهانی به لحاظ توانایی، دانش، فناوری و صنعت مطرح است یکی از عواملش همین تحریم ها بوده، اما اینکه تحریم موجب رشد ما شده به این معنا نیست که از تحریم استقبال می کنیم، بلکه این تهدید را به یک فرصت برای دفاع از امنیت کردیم و نمی توانستیم منتظر لغو تحریم ها باشیم لذا صنعت دفاعی را تقویت کردیم و منتظر تامین نماندیم.
 رئیس امور بین الملل وزارت دفاع در پاسخ به این سئوال که آیا لغو تحریم ها بهتر از خود تحریم نیست، بیان کرد: از تحریم ها استقبال نمی کنیم چراکه فشار و تهدیدی برای جامعه است اما هنر این است که تحریم را به یک فرصت تبدیل کردیم .
امیر سرتیپ احدی به شناسایی محور های تهدید و محدودیت این تحریم ها اشاره کرد و گفت: بر مبنای قطعنامه های شورای امنیت تحریم تسلیحاتی ایران از سال ۱۳۸۴ شروع و تا سال ۲۰۱۵ میلادی ادامه داشته و همکاری تسلیحاتی کشورها با ایران ممنوع بوده است . در سال ۲۰۱۵ بر مبنای قطعنامه ۲۲۳۱ این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار