::خالد صبارنه - تظاهرات فلسطینیان

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲
تظاهرات فلسطینیان در حمایت از اسیران و درگیری نظامیان صهیونیست با آنان

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رام الله، خانواده های فلسطینی ساکن رام الله در حمایت از اسیران بیمار در زندان های رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان همچنین رسیدگی به وضعیت اسیرانی را که در اعتصاب غذا هستند، خواستار شدند. دیشب نیز شهر رام الله صحنه یورش نظامیان صهیونیست و درگیری با ساکنان و جوانان فلسطینی بود. اشغالگران شماری از جوانان فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کردند.
صلاح الخواجا عضو کمیته مرکزی مقاومت مردمی گفت: رژیم اسرائیل بی اعتنا به قوانین بین المللی درپی الحاق بخش دیگری از اراضی فلسطین است. اشغالگران به دنبال غصب حدود 62 درصد از خاک کرانه باختری هستند و کارشان را با الحاق شهرک ها به عنوان مناطق تحت حاکمیت اشغالگران در این منطقه آغاز کرده اند.
نیروهای اشغالگران از صبح امروز تخریب منازل و چاه های آب، و قطع درختان را در اغوار آغاز کردند و ساکنان این مناطق را بی سرپناه گذاشتند تا آنان را به کوچ اجباری مجبور و منطقه را برای ساخت شهرک جدید آماده کنند.
امین شومان فعال حقوق اسیران فلسطینی می گوید: ارتش و نهادهای اطلاعاتی رژیم اشغالگر تلاش می کنند جوانان فلسطینی بیشتری را به بند بکشند و از این طریق نگذارند جوانان، ضد شهرک نشینان, علیه یهودی سازی به ویژه بازداشت ها در قدس اشغالی و اطراف آن کاری انجام دهند.
ناآرامی ها در زندان ها و مناطق مختلف فلسطین آغاز شده است، اشغالگران هم همچنان به سیاست شهرک سازی، مصادره اراضی و تخریب خانه های فلسطینیان ادامه می دهند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار