مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: فاز نخست پروژه بزرگ میدان تا میدان که از انتهای بازار باغچه عباسی آغاز و به طول تقریبی ۳۶ متر آغاز شد.

محمد فیض در گفت و گو با خبرنگار ایمنا  از آغاز عملیات اجرایی فاز نخست پروژه میدان تا میدان خبر داد و اظهار کرد: دو عنصر اصلی و شاخص اصفهان یعنی میدان امام(ره) و میدان امام علی(ع) از طریق بازار بزرگ به یکدیگر می رسد و این موضوع اهمیت بازار بزرگ اصفهان را به عنوان محور تجاری گردشگری بیشتر می کند.
وی با بیان اینکه این پروژه به طول تقریبی ۳۶ متر در حال اجرا است، افزود: در حال حاضر عملیات تخریب، حفر کانال های ناکش و چاه های جذبی دیواره چینی و لوله گذاری و ... انجام و مراحل اولیه سنگ فرش کف نیز شروع شده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: ساماندهی بازار اصفهان شامل کف سازی، بدنه سازی و سقف بازار است که در این مرحله کف سازی در حال اجرا است و در قسمت های دیگری از بازار مشغول مرمت سقف بازار هستیم.
وی گفت: امیدوارم این همکاری در تمام زمینه ها و تا آخرین مرحله ساماندهی و بهسازی پروژه بزرگ میدان تا میدان ادامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه بازار اصفهان یکی از بزرگ ترین و زیباترین بازارهای ایران است که موقعیت گردشگری ممتازی دارد، تصریح کرد: ساخت بنای اصلی این بازار و بخش های مختلف آن از سده دهم الی سیزدهم خورشیدی به طول انجامیده و در دوره های صفویه و قاجاریه تکمیل شده است.
فیض ادامه داد: بخشی از این بازار با عنوان "بازار قیصریه" شناخته می شود که ورودی آن در میدان نقش جهان، توسط سردری زیبا مشخص شده است، همچنین راسته های اصلی و فرعی زیادی در این بازار وجود دارد که از میان آن ها می توان به سماور سازها، مَخلص، مقصودبیک، هارونیه، نیم آورد گلشن و ... اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: در این مجموعه مدارس مذهبی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار