ایسنا/کرمان رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از تعطیلی همه مراسماتی که منجر به تجمع می شوند تا پایان تیرماه در جنوب استان کرمان خبر داد.

دکتر "اصغر مکارم" در جلسه  ستاد کرونای جنوب استان کرمان در راستای کنترل وضعیت بیماری کرونا در شهرستان های تحت پوشش بهداشتی و درمانی این دانشگاه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فرمانداران و نمایندگان مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا در جنوب کرمان گفت: کرونا ویروس بر خلاف بسیاری از نقاط کشور با تأخیر در جنوب کرمان شیوع پیدا کرد و این مدت فرصتی بود تا در زمینه پیشگیری و فراهم نمودن زیرساخت های لازم برای مقابله با بیماری اقدام کنیم اما ناشناخته بودن این ویروس مشکلی است که باعث شد حدس و گمان های بسیاری درباره نحوه ابتلا و علائم آن زده شود. 
وی با ابراز تاسف از باور مردم به تاثیرگذاری گرما بر ضعیف شدن کرونا ویروس افزود: اینکه گفته می شد گرما ویروس کرونا را ضعیف می کند؛ برعکس شد و با آغاز گرما در منطقه شاهد افزایش آمار ابتلا به این بیماری در جنوب استان کرمان هستیم.
مکارم با بیان اینکه حرکات غیرقابل پیش بینی این ویروس باعث شد ما نتوانیم در حوزه درمان با یک سیاست واحد ویروس را مدیریت کنیم، افزود: شمال و جنوب استان کرمان از نظر فرهنگی و آب و هوا با یکدیگر متفاوت هستند و نمی توان یک نسخه واحد برای تمام مناطق استان پیچید و این واقعیتی است که ارتباطات و فرهنگ در منطقه جنوب اقتضا می کند که نگاه ویژه ای به آن در کنترل بیماری کرونا داشته باشیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به افزایش قابل توجه آمار بیماران مثبت کووید ۱۹ در جنوب کرمان و پر شدن بیشتر تخت های ICU در منطقه اظهار کرد: با ورود بیماری به کشور تمام تلاش ما این بود که بیماری مدیریت شود تا امکانات موجود پاسخگوی ...

سرخط اخبار