معرفی شخصیت جیمز گوردن، متحد قدیمی بتمن

لوگوی زومجی زومجی . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۴۱
در این قسمت از سری مقاله معرفی شخصیت کتاب های کمیک، به سراغ متحد قدیمی و وفادار بتمن، کمیسر اداره پلیس شهر گاتهام و پدر باربارا گوردن/بت گرل یعنی جیمز گوردن رفتیم.

پیش از اینکه به سراغ مقاله معرفی شخصیت های دنیای کمیک این هفته برویم، نقل قولی از شخصیت جیمز گوردن را باهم بخوانیم:
این شهر ما است. زمانی که جهنم روی آن آزاد می شود و بدترین اتفاقات رخ می دهد، ما فرار نمی کنیم یا مخفی نمی شویم؛ ما ایستادگی و مقاومت می کنیم. یک سمبل و نماد وجود دارد؛ سمبلی که همه ما معنی آن را می دانیم و نشان دهنده کاری است که ما می توانیم انجام دهیم. آنچه قادر به انجام دادن آن هستیم. امشب به چیزی بیشتر از یک قهرمان نیاز است. امشب به یک شهر احتیاج دارد. به تمام ما احتیاج دارد. امشب ما باید کاری را انجام دهیم که او هر شب آن کارها را برای ما انجام می داد. امشب همه ما باید تبدیل به بتمن شویم.
جیمز گوردن یکی از اولین حامیان بتمن محسوب می شود. گوردن در طی جهاد و نبردی که بتمن علیه جرم و جنایت و فساد گسترده در شهر گاتهام وجود داشت، به او کمک می کرد. او سرانجام آنقدر پیشرفت کرد که به درجه کمیسری در اداره پلیس شهر گاتهام دست پیدا کرد؛ علاوه بر این، خیلی زود هم به یکی از بزرگ ترین متحدان بتمن تبدیل شد. جیمز دبلیو گوردن یک شخصیت قهرمانی محسوب می شود که در کتاب های کمیکی که توسط شرکت دی سی کامیکس منتشر می شوند، حضور پیدا می کند. او بیشتر از هر چیزی با ابرقهرمان بزرگ شهر گاتهام یعنی بتمن در ارتباط است. این شخصیت برای اولین بار در پنل اول قست ۲۷ سری کتاب کمیک Detective Comics حضور پیدا کرد.
این کتاب کمیک که در ماه می سال ۱۹۳۹ منتشر شده بود، اولین حضور بتمن را هم برای ما رقم زد؛ جایی که این قهرمان خیلی ساده جیمز را با عنوان کمیسر گوردن مورد خطاب قرار می داد. این کاراکتر توسط بیل فینگر و باب کین خلق شد. کمیسر گوردن کار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار