برنامه مدونی برای برگزاری نمایشگاه قرآن در آذربایجان شرقی وجود ندارد

ایکنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۹
گروه فعالیت های قرآنی- مدیر مؤسسه قرآن و عترت طارق تبریز، بیان کرد: متاسفانه در استان آذربایجان شرقی برنامه مدونی برای برگزاری نمایشگاه قرآن وجود ندارد، در حالی که باید در این رابطه همت شود تا همه ساله نمایشگاه قرآنی جمع و جور و جذاب با برنامه های جنبی در ماه رمضان در تبریز برپا شود.

سیدمحمدحسین بلاغی مبین، مدیر مؤسسه قرآنی طارق تبریز در این رابطه در گفت وگو با ایکنا از آذربایجان شرقی اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی فراهم می کند تا مردم بیش از پیش با قرآن مأنوس شوند و در این ایام مبارک، فضای جامعه معنویت بیشتری داشته و متقابلاً تمایل مردم برای استفاده از ظرفیت های قرآنی که در قالب نمایشگاه و ... ظهور و بروز می یابد نیز بیشتر می شود.
وی با بیان این که نمایشگاه قرآن و عترت، ویترینی از فعالیت های قرآنی مختلف یک شهر است، افزود: در قالب این نمایشگاه محصولات و دستاوردهای قرآنی رونمایی شده و مؤسسات و مجامع قرآنی معرفی می شوند و همچنین برپایی چنین نمایشگاهی موجب اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه می شود.
بلاغی بیان کرد: بنده همه سال از نمایشگاه قرآن و عترت تهران بازدید می کنم؛ چرا که دارای تنوع تولیدات قرآنی بوده و اساتید و مجموعه های قرآنی بسیاری در آن حضور می یابند، از این رو یک روز فرهنگی خوب و غنی برایم به ارمغان آورده و برای یک سال زندگی ام محتوا تولید می کند.
این فعال قرآنی با تأکید بر این که ضرورت برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت تبریز به ویژه در ماه مبارک رمضان، غیرقابل انکار است، افزود: در ماه مبارک رمضان جامعه آمادگی بیشتری برای جذب شدن به سمت مباحث قرآنی دارد از این رو فرصت بسیار مغتنمی جهت برپایی نمایشگاه قرآنی است.
وی با اشاره به استقبال پرشور مردم از نمایشگاه قرآن و عترت تهران، اظهار کرد: متاسفانه در استان ما برنامه مدونی برای برگزاری نمایشگاه قرآن وجود ندارد، در حالی که باید در این رابطه همت شود تا همه ساله نمایشگاه قرآنی جمع و جور و جذاب با برنامه های جنبی در ماه رمضان در تبریز برپا شود.
بلاغی با بیان ...