زاهدان- ایرنا- فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: فاز دوم زراعت چوب در سطح ۴۶ هکتار از زمین های این شهرستان با کشت ۲۳۰ هزار قلمه و نهال آغاز شد.

مجتبی شجاعی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح در راستای اجرای سیاست های رونق تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی با اشتغال ۲۵ نفر به همت بخش خصوصی و حمایت منابع طبیعی اجرا شد.
وی با اشاره به اینکه دلگان به عنوان تنها شهرستان سیستان و بلوچستان این طرح را اجرا می کند افزود: در سال های اخیر با از بین رفتن بخش زیادی از جنگل ها، موضوع جنگل کاری به منظور جلوگیری از نابودی جنگل ها و احیاء آنها مورد توجه دولت قرار گرفت.
فرماندار دلگان گفت: در کنار طرح های صیانت از جنگل، طرح جنگل های مصنوعی با هدف تولید چوب، ایجاد مناظر زیبای طبیعی و ایجاد مناطق تفریحی به صورت یک طرح ملی در دستور کار قرار گرفته که به آن زراعت چوب می گویند.
وی با اشاره به سند توسعه دلگان اظهار داشت: با توجه به طرح تنفس جنگل و وجود وسعت ناچیز اراضی جنگلی و ارزش های زیست محیطی آن، طرح زراعت چوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است که اجرای این طرح علاوه بر تامین چوب مورد نیاز کشور نقش مؤثری در حفظ رطوبت خاک، تلطیف هوا، ایجاد بارش های منطقه ای و افزایش درآمد کشاورزان خواهد داشت .
شجاعی ادامه داد: در هر هکتار زراعت چوب برای یک نفر شغل ایجاد می شود که رقم قابل توجهی است.
وی گفت: چوبی که با این روش تولید می شود تبدیل به کالایی با ارزش افزوده بالا شده و در نتیجه سبب جلوگیری از خروج ارز از کشور و رونق بازار می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار