شرایط دشوار رقابت برای ۳ فیلم کودک و نوجوان/ مجبور به ریسک شدیم

خبرگزاری مهر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۸

مصطفی مزرعتی حسن آبادی تهیه کننده انیمیشن سینمایی «بنیامین» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فضای رقابتی اکران فیلم های کودک و نوجوان در فصل پاییز امسال گفت: اکران همزمان ۳ فیلم کودک و نوجوان در سینماها، شرایط را برای هر یک از فیلم ها سخت می کند اما ما تلاش کردیم با برنامه ریزی های تبلیغاتی که انجام دادیم بتوانیم اکران خوبی را برای «بنیامین» رقم بزنیم.
وی افزود: ما از مدت ها قبل برای اکران «بنیامین» در این زمان برنامه ریزی کرده بودیم ولی شرایط سینما ایران اینگونه نیست که بتوان به راحتی شرایط مساعدی برای اکران یک فیلم کودک و نوجوان فراهم کرد، مخصوصا اگر فیلم اولی باشیم و بخواهیم با افراد با نفوذ سینما رقابت کنیم.
تهیه کننده انیمیشن سینمایی «بنیامین» تصریح کرد: ما مجبور شدیم فیلممان را در گروه آزاد اکران کنیم و ریسک این کار را بپذیرم. امیدواریم کودکان و والدینشان و همچنین مدارس از این فیلم استقبال کنند و بتوانیم خاطره خوبی را برای بچه ها رقم بزنیم. انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» نیز با شرایط مشابه وضعیت فعلی ما اکران شد و توانست تاریخ ساز شود. البته در مورد اکران همزمان ۳ فیلم کودک و نوجوان، فکر می کنم اولین بار در تاریخ سینمای ایران باشد. 
حسن آبادی در ادامه درباره شرایط سرگروه گرفتن فیلم های کودک و نوجوان گفت: طبق آخرین مصوبه شورای عالی اکران در سال ۹۷، همه سرگروه های سینمایی باید در طول سال حداقل یک فیلم کودک اکران کنند اما این موضوع در حال حاضر عملی نشده است و تنها برخی از سرگروه های سینمایی اقدام به این کار کرده اند.
وی در پایان اظهار کرد: مسئولان سینمایی کشور برای احیای سینمای کودک و ترغیب خانواده ها برای ...

سرخط اخبار