آمادگی ۵۰۰ گردان بیت المقدس برای امدادرسانی به سیل زدگان

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳
آمادگی ۵۰۰ گردان بیت المقدس برای امدادرسانی به سیل زدگان
جانشین سازمان بسیج مستضعفین از آمادگی ۵۰۰ گردان بیت المقدس برای امدادرسانی به سیل زدگان کشور خبر داد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سردار «محمدحسین سپهر» در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده مازندران از تخریب و غیر قابل استفاده شدن حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی در حادثه سیل اخیر در کشور خبر داد و گفت: از مجموع واحد های مسکونی خسارت دیده، ۱۶ تا ۱۷ هزار واحد مسکونی به تعمیر ۱۰ تا ۶۰ درصد نیاز دارد.
وی از آسیب جاده ها، پل ها و زیرساخت ها نیز خبر داد و افزود: وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران درپی جمع آوری اطلاعات آسیب دیدگان هستند و حجم بالای خسارت سیل در بخش های مسکونی، جاده ها، اراضی کشاورزی و دامداری و دامپروری به ارزش ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
این مسئول گفت: جمع آوری و هدایت کمک های مردمی به نفع مردم سیل زده در شرایط بحرانی از وظائف سازمان بسیج است که بالای ۶۰ درصد منابع خدمت رسانی، خیرین هستند که برای دریافت کمک ها ضمن ارائه شماره حساب، پایگاه های محلات بسیج مرکز جمع آوری کمک های مردمی هستند و ساز و کار جدیدی برای دریافت کمک ها انجام شد.
وی افزود: بسیج ظرفیت بزرگ ملی است و در همه بلایا و بحران های مختلف، به عنوان اولین نیرو در صحنه ها حاضر شد و به صورت علمی، تجربی و منابع انسانی در قالب گروه های جهادی و بسیجی وارد عرصه های مورد نیاز می شود.
این مسئول گفت: پیشنهادی از سازمان بسیج به وزارت کشور دادیم، تا از ۲ هزار گردان بیت المقدس بسیج کشور، ۵۰۰ گردان تخصصی امدادرسانی و کمک رسانی به مردم در حوادث غیر مترقبه تجهیز شوند و برای آموزش و توانمندسازی مهیا باشند.

[ مشاهده متن کامل آمادگی ۵۰۰ گردان بیت المقدس برای امدادرسانی به سیل زدگان واحد مرکزی خبر ]