آمریکا برنامه های بعدی علیه ایران را اعلام کرد

خبر آنلاین سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲
فارس نوشت: نماینده دائم آمریکا در کنفرانس خلع سلاح گفته واشنگتن مسیر گفت وگو با ایران را باز گذاشته اما قصد دارد تحریم های بیشتر و بیشتری علیه ایران وضع کند.

«رابرت وود» نماینده دائم آمریکا در کنفرانس خلع سلاح امروز (سه شنبه) با اشاره به تصمیم لحظه آخری رئیس جمهور آمریکا در رابطه با اقدام نظامی علیه ایران گفت، «دونالد ترامپ» مسیری را برای گفت وگو با ایران باز گذاشته است.
بنا بر گزارش خبرگزای «رویترز»، این مقام آمریکایی در کنفرانس خلع سلاح که در ژنو برگزار می شد، تأکید کرد: «رئیس جمهور ترامپ مسیری را برای گفت وگو با ایران باز گذاشته است و اگر تهران خویشتنداری وی را در رابطه با سرنگونی پهپاد [مهاجم] آمریکایی، ضعف واشنگتن تعبیر کند، اشتباه کرده است.»
بر اساس این گزارش، این دیپلمات آمریکایی ادامه داد: «ما هرگز درگیری با ایران را آغاز نخواهیم کرد و مایل هم نیستیم که حق ایران برای دفاع از حریم هوایی خود را نفی کنیم اما اگر ایران به حملات خود علیه ما ادامه دهد، پاسخ ما قاطع خواهد بود.»
«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در حساب کاربری اش در توئیتر روز جمعه ادعا کرده بود ۱۰ دقیقه قبل از حمله به سه سایت در ایران دستور توقف آن را صادر کرده است.
ادعای ترامپ درباره هدف قرار گرفتن این پهپاد در روز جمعه در حالی صورت گرفته که نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد پنجشنبه گذشته پهپاد جاسوسی و متجاوز آمریکایی را ساقط کرد. 
با تمام اینها، به نظر می رسد رئیس جمهور آمریکا با پیام توئیتری اخیر خود صرفا تلاش کرده توجیهی برای ناتوانی دولتش در مواجهه با توانمندی نظامی ایران بتراشد.
رئیس جمهور آمریکا در حالی از دل سوزی برای ۱۵۰ ایرانی سخن گفته که دولتش در جریان زلزله هولناک کرمانشاه با هشدار درباره جاری بودن تحریم های آمریکا، مانع کمک رسانی ایرانی های مقیم خارج از کشور به هموطنانشان شده ...

سرخط اخبار