جانسون: اروپا برای رسیدن به برگزیت از خود انعطاف نشان دهد

فارس نیوز سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱
نخست وزیر انگلیس در دیدار با رئیس شورای اروپا گفت که برای رسیدن به توافق خروج، اتحادیه اروپا باید از خود انعطاف نشان دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی دولت انگلیس روز دوشنبه گفت که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس به «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا گفته است اگر بخواهید توافق برگزیت حاصل شود، جنبش و انعطاف پذیری از سوی اروپا ضرورت دارد.
بر اساس گفته سخنگوی دولت انگلیس، جانسون و تاسک در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل درباره یافتن جایگزینی برای ترتیبات پشتیبان در خصوص ایرلند گفت وگو کردند.
به گزارش رویترز، قرار است که جانسون و تاسک طی هفته های آینده ارتباط با یکدیگر را حفظ کنند.
پیش از این نیز نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه در مورد احتمال دستیابی به پیشرفت در موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در مذاکرات حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک هشدار داد. ( جزئیات بیشتر )
مردم بریتانیا (انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز) سوم تیر ماه سال ۱۳۹۵در یک همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند. قرار بود فرآیند خروج تا پیش از ابتدای امسال تکمیل شود، اما ناکامی لندن و بروکسل در توافق در مورد وضعیت رابطه سیاسی و اقتصادی پس از اجرای برگزیت، به تعویق در این فرآیند منجر شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار