علیرغم حاکم بودن وضعیت عادی در استان، بارش باران طی ۴۸ ساعته گذشته در گیلان دسترسی برق، آب و راه بخشی از خانوارهای گیلان را قطع کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، بارش شدید باران و طغیان رودخانه ها در گیلان موجب آب گرفتگی ۴۰۰ خانه در ۱۴ روستای استان شد.
آب گرفتگی صومعه سرا فروکش کرد
رضا اسلامی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت از طغیان رودخانه ماسوله رودخانه در شهرستان صومعه سرا خبر داده و اظهار کرد «بر اثر طغیان این رودخانه برخی از روستاهای هم جوار دچار آب گرفتگی شدند که هم اکنون با تلاش های صورت گرفته اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان آب فروکش کرده است.»
تلف شدن ۵۰۰۰ قطعه مرغ بر اثر خسارت باران به سه مرغداری
علاوه بر وارد آمدن خسارت به برخی از خانه ها بر اثر آب گرفتگی در استان، به سه باب مرغداری در گیلان نیز خسارت وارد آمد که به موجب آن ۵۰۰۰ قطعه مرغ تلف شدند.
قطع برق ۱۲۰۰ خانوار در شفت
بارش باران تنها در روستای لاسک شفت موجب سقوط دو تیر برق در این روستا و خاموش شدن برق یک هزار و ۲۰۰ خانوار شد.
شدت بارش ها در گیلان طی ۲۴ ساعت گذشته در استان راه ارتباطی ۱۰ روستا را قطع کرده که به سبب آن چهار مدرسه روستایی نیز تعطیل شدند.
علاوه بر بارش های شدید باران در نواحی جلگه ای گیلان، در ارتفاعات استان نیز برف بارید.
برف روبی ۶۰۰ کیلومتر راه روستای طی ۴۸ ساعته گذشته
محمدرضا نازک کار، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای گیلان نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت اظهار کرد: راهداران در دو روز گذشته ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی ارتفاعات استان را برف روبی کردند.
قطع آب ۱۲۰ خانوار روستایی
همچنین خبرها حکایت از خسارت پنج دهنه پل بر اثر طغیان رودخانه ها در سطح استان، قطعی آب ۱۲۰ خانوار روستایی و علاوه بر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار