کمیسیون صنایع و معادن مجلس وضعیت مایحتاج موردنیاز مردم در پایان سال را با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ، نشست امروز (7 بهمن ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی برگزار شد.
براساس این گزارش؛ دستورکار امروز کمیسیون صنایع و معادن بررسی وضعیت بازار با توجه به نزدیکی به ایام دهه فجر، عید نوروز و ماه مبارک رمضان بود.
همچنین براساس گفته های وزیر صنعت، معدن و تجارت حجم تولیدات داخلی افزایش یافته است به طور مثال تولید در حوزه پوشاک 20 درصد، فلزات 9 درصد، غذا به استثنای شیر و کیک 15 درصد، روغن 7.5 درصد، سیمان 6درصد و کاشی و سرامیک 6.5درصد رشد داشت.
براساس این گزارش؛ مقرر شده است اعتبارات موردنیاز نوسازی ناوگان حمل و نقل از محل صندوق توسعه ملی تامین شود و تولید در حوزه های خودرو، آلومینیوم، الکترود فولاد و چادر مشکی که با مشکلاتی روبه رو است وزارت صمت با راه اندازی واحدهای تولیدی جدید این مشکلات را رفع کند.
به گزارش پارلیران؛ مشکلات حوزه لاستیک نیز یکی دیگر از موارد مورد بررسی در نشست امروز بود که براساس گفته های وزیر صمت اقدامات لازم برای تولید لاستیک موردنیاز ماشین های راهسازی، تراکتورهای کشاورزی و.... صورت گرفته است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار