گزينه سمت مدير اطلاعات ملي بايدن اعلام کرد؛

قصد بایدن برای افشای اسناد مربوط به قتل خاشقجی

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۵
ایوریل هینز گزينه مورد نظر جو بایدن برای تصدی سمت مدیر اطلاعات ملی گفت اطلاعات در خصوص ترور جمال خاشقجی برای استفاده کنگره از حالت طبقه بندی شده خارج می شود.

به گزارش سرويس بين الملل  خبرگزاري صدا و سيما ؛ ایوریل هینز Avril Haines فرد مورد نظر جو بایدن برای تصدی سمت مدیر اطلاعات ملی گفت اطلاعات در خصوص ترور جمال خاشقجی، روزنامه نگار، در سال ۲۰۱۸ به دست دولت عربستان، برای استفاده کنگره از حالت طبقه بندی شده خارج می شود.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، هینز این سخنان را سه شنبه در جلسه تایید صلاحیت خود در کنگره اعلام کرد.
خدیجه چنگیز نامزد خاشقجی و دیگر فعالان حقوق بشر از بایدن خواسته اند گزارش طبقه بندی شده مربوط به قتل خاشقجی را منتشر کند. آن ها معتقدند این کار نخستین اقدام در جهت وادار کردن متهمان به پاسخگویی است.
سناتور ران وایدن از ایالت اورگان در زمان این نشست استماع گفت هینز در صورتی که تایید شود این توانایی را دارد که در خصوص پنهان کاری افراطی و بی قانونی دولت، اقدامات فوری صورت دهد.
وایدن افزود مدیر جدید اطلاعات ملی همچنین می تواند یک گزارش از حالت طبقه بندی خارج شده را در خصوص اینکه چه کسانی مسئول قتل خاشقجی هستند ارسال کند. ارسال این گزارش باید بر اساس قانونی که دولت ترامپ فوریه ۲۰۲۰ عملاً مانع از آن شد انجام شود.
هینز به این پرسش که آیا وی این گزارش را منتشر خواهد کرد پاسخ مثبت داد.
وی گفت در صورتی که تایید شود گزارش از حالت طبقه بندی خارج شده در خصوص قتل جمال خاشقجی را در اختیار کنگره قرار خواهد داد.
روزنامه گاردین چاپ انگلیس نوشت در صورتی که اسناد از حالت طبقه بندی شده خارج شوند، این احتمالاً به معنای آن خواهد بود که دولت جدید آمریکا می تواند به صورت علنی شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد عربستان را در خصوص قتل این روزنامه نگار مقصر بداند.
خاشقجی که در زمان مرگ خود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار