شهرکرد- ایرنا- فرماندار شهرستان بروجن گفت: فاصله میان مردم و فرهنگ کتاب و کتابخوانی جبران شود و نباید فاصله ای در این زمینه باشد.

مسعود ملکی شامگاه دوشنبه در چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان در سال جاری که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری برگزار شد ، تاکید کرد: نهادینه کردن و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه باید با سرمایه گذاری بر روی کودکان و نوجوانان صورت گیرد.
وی افزود: هفته کتاب و کتابخوانی بهترین فرصت برای افزایش سرانه مطالعه و ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.
ملکی تصریح کرد: تمامی دستگاه های اجرایی، شرکت ها، شهرداری ها و دهیاری های شهرستان بروجن موظفند برای ترویج کمی و کیفی فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش و در این راستا بیشترین توان خود را برای حوزه کودک و نوجوان به کارگیری کنند.
وی یادآور شد: البته ترویج کتاب و کتابخوانی فقط وظیفه اداره کل کتابخانه های عمومی نبوده و همکاری سایر دستگاه های اجرایی مرتبط در حوزه ضروری است.
به گزارش ایرنا، بازدید از کتابخانه های عمومی، عضویت رایگان و حضور دانش آموزان در تورهای کتابخانه گردی از مهمترین برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی سال جاری در شهرستان بروجن به شمار می رود.
۲۴ آبان در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام "روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار" و ۲۴ تا ۳۰ آبان بعنوان "هفته کتاب و کتابخوانی" نامگذاری شده است.
شعار هفته کتاب امسال "حال خوش خواندن" تعیین شده است.
بروجن در ۶۰ کیلومتری شهرکرد واقع شده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار