احتمال تکرار پلاسکو/ورود ۲۰۰مالک هنگام آتش سوزی به ساختمان پایتخت

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۹
آتش سوزی نیمه شب گذشته در مجتمع پاساژ پایتخت اگرچه بعد از چند ساعت مهار شد اما حواشی بسیاری در پی داشت که بی توجهی به آن ها می تواند حوادثی مانند پلاسکو را رقم بزند.

آفتاب نیوز :
سیدجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به این حادثه گفت: در پی اعلام انتشار دود از مجتمع پاساژ پایتخت واقع در خیابان میرداماد آتش نشانان پنج ایستگاه آتش نشانی به همراه سه نردبان و تشک نجات به محل حادثه اعزام شدند و پس از بررسی های اولیه مشخص شد منبع این دود، آتش سوزی در طبقه اول و سوم این ساختمان است"، گفت: آتش نشانان در حال حاضر مشغول انجام عملیات و اطفا حریق هستند.
وی افزود: دود ناشی از این آتش سوزی تا طبقه پنجم این ساختمان را فرا گرفته بود. اما خوشبختانه به دلیل تعطیل بودن مجتمع، این حادثه مصدوم و تلفات جانی نداشت.
سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان این مطلب که علت اصلی حادثه در دست بررسی است گفت: متاسفانه سیستم کنترل اطفای حریق و ایمن سازی مجتمع فعال نبوده است. موضوعی که می تواند برای ساختمان های تجاری و مجتمع های بلند مرتبه حادثه ای شبیه پلاسکو ایجاد کند.
این اتفاق می توانست کشته داشته باشد
جلال ملکی در ادامه گفت: حادثه آتش سوزی در مجتمع پایتخت دو نکته حائز اهمیت داشت که ضروری است بار دیگر نسبت به آن ها هشدار داده شود.
وی افزود: حادثه در زمانی رخ داد که هیچ کس در این مجتمع نبود و همه مغازه ها را تعطیل کرده بودند اما اگر این اتفاق در ساعت ۱۲ ظهر می افتاد مطمئن باشید ما در این رویداد شاهد کشته هم می بودیم.
سخنگوی سازمان آتش نشانی توضیح داد: اگرچه مسئولان این ساختمان می گویند مجتمع پایتخت به سیستم کنترل آتش و ایمن سازی مجهز بود اما این سیستم ها در زمان آتش هیچ واکنشی نداشتند. این نشان می دهد یا این ها غیرفعال بودند یا معیوب.
ملکی افزود: نمی دانم چرا موضوع پلاسکو برای ما درس عبرت ...

[ مشاهده متن کامل احتمال تکرار پلاسکو/ورود ۲۰۰مالک هنگام آتش سوزی به ساختمان پایتخت آفتاب نیوز ]