به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار اعضای هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت گفت: ۷۸ هزار میلیارد تومان از ۲۱۰ هزار میلیارد معوقات مالیاتی کشور متعلق به ۱۰۰ شخص حقیقی و حقوقی است.
حجت الاسلام حسن درویشیان در این دیدار که در راستای رویکردهای سازمان بازرسی کل کشور در استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برگزار شد، با اشاره به کمبود نیرو و امکانات این سازمان گفت: در آیین نامه اجرایی قانون سازمان بازرسی پیش بینی شده است که از همه ظرفیت های مردمی و سازمان های مردم نهاد استفاده کنیم در همین راستا امیدواریم بتوانیم همکاری خوبی با سازمان دیده بان شفافیت و عدالت داشته باشیم. ارزیابی ما این است که سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت از جایگاه و اعتماد خوبی در افکار عمومی برخوردار است و می تواند در شناسایی بسترها و گلوگاه های فساد به سازمان کمک کند.
درویشیان با رد این ادعا که سازمان بازرسی کل کشور، جرأت را از مدیران در دور زدن تحریم ها می گیرد، افزود: راهکارهای دور زدن تحریم ها تعریف شده است و نباید این موضوع یعنی دور زدن تحریم ها مجوز و بهانه ای برای فساد باشد. در همین راستا اخیراً پرونده ای داشتیم که فردی در یک دستگاهی به بهانه دور زدن تحریم ها مرتکب فساد ده ها میلیون دلاری شد و با بخشی از این پول ها برای خود و همسرش، ویلا و خودرو خریده است. این فرد بازداشت شده و پرونده آن در مراجع قضایی در حال رسیدگی است.
وی با تأکید بر اینکه همه نهادها و دستگاه ها باید مبرّا از فساد باشند، تصریح کرد: حتی دستگاه های حاکمیتی و دستگاه هایی که ناظر و رسیدگی ...

سرخط اخبار