وزیر کشور اوکراین اعلام کرد: از ۲۰ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی زنان مسلمان اجازه دارند تا از عکس محجبه در مدارک رسمی خود استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از اوکراین پرس، « تاتیانا کووالچوک » وزیر کشور اوکراین در گفتگوی تلفنی با شیخ « سعید اسماعیلوف » مفتی مسلمانان این کشور گفت: تصمیم وزارت کشور برای استفاده زنان مسلمان از عکس های محجبه در مدارک و اسناد شناسایی از تاریخ 20 نوامبر 2019 میلادی اجرایی می شود.
براساس این تصمیم، زنان مسلمان اوکراین بدون هیچ استثنایی می توانند به طور رسمی از عکس های محجبه در کارت های هویت یا گذرنامه استفاده کنند.
برهمین اساس، این قانون در 20 نوامبر جاری اجرایی می شود. تصویب این قانون با تلاش رئیس اداره دینی مسلمانان اکراین(امة) و باهمکاری و هماهنگی تعدادی از سازمان های مدنی و اجتماعی و دینی اوکراین انجام شد.
در برخی از شهرهای اوکراین، زنان مسلمان درصورتی که مدارکشان عکس محجبه داشته باشد، با مشکلی مواجه نمی شود، اما در برخی از شهرهای دیگر، برای زنان مسلمان اجرای آموزه های اسلامی سخت است.
تصویب این قانون با تلاش ها و نبرد قضایی فعالان زن مسلمان به دست آمده است. به طوری که زنان مسلمان برای داشتن عکس محجبه در مدارک خود در برابر دادگاه حاضر شدند و از مواضع خود دفاع کردند.
پایان پیام/ 44

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار