سناریوهای احمدی‌نژاد برای انتخابات ۱۴۰۰

روزنامه آفتاب یزد . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱:۶

انتخابات نزدیک است و احمدی نژادی ها هم بیکار ننشسته اند. شنیده ها حاکی از آن است که حامیان رئیس دولت نهم و دهم فعالیت های انتخاباتی خود را کلید زده و رسما و جدا برای ورود به کارزار ۱۴۰۰ می کوشند.
به گزارش نامه نیوز، این درحالی است که برخی فعالان سیاسی و رسانه ای در هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا این طیف را جدی نگرفته و با اشاره به بی ثمر بودن تلاش هایشان به بایکوت خبری و ندیدن آنان اعتقاد دارند.
نکته قابل تامل، اما آنجاست که احمدی نژاد و یارانش نیز به قدر دیگران موانع پیش روی خود را شناخته و برای از میان برداشتن یا دور زدن آن سناریو های مختلفی نوشته اند لذا ندیدن احمدی نژادی ها و فعالیت های انتخاباتی آنان نتیجه ای غیر از افزایش احتمال غافلگیری در این انتخابات ندارد.
>سناریو نخست؛ ورود دوباره احمدی نژاد
سناریوی اول و رویای بهاری ها آن است که محمود احمدی نژاد شخصا امکان راه یابی دوباره به پاستور را بیابد. امیدواری به این گمانه کم است و همه می دانند که احتمال رد صلاحیت او از سوی شورای نگهبان به مراتب بیش از احتمال تایید صلاحیت شدن اوست. با این وجود سناریوی اول پیگیری شده و احمدی نژاد سعی می کند که هر روز بیش از روز قبل خودش را مطرح کند. ترفندهایش نیز شناخته شده و معلوم است. از مصاحبه با رسانه های خارجی و ارائه چشم انداز روشن از تعامل با کشور های منطقه گرفته تا گفتگو با رسانه خارجی و انتقاد از حجاب و.... نامه نگاری نیز کماکان شیوه محبوب او در سیاست ورزی است و نامه اخیر به روحانی و هشدار توجه به احتمال جنگ، مصداق آن است.
البته اعلام گفتن ناگفته ها نیز همیشه در دستور کار احمدی نژاد و اطرافیانش بوده است. مثلا همین تازگی ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار