تهران- ایرنا- درخشش، مصدومیت و استراحت طولانی، خلاصه ای از وضعیت چهار ستاره مطرح والیبال ایران در یک سال گذشته بود؛ بازیکنانی که حالا مثل بقیه مردم جهان منتظر روزهای بدون کرونا هستند تا به میدان بازگردند.

سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور و میلاد عبادی پور، مطرح ترین ستاره های حال حاضر والیبال ایران به حساب می آیند. همه این بازیکنان، امسال با تیم های خارجی قرارداد داشتند اما سال را با شرایط یکسانی سپری نکردند. اگرچه شیوع ویروس کرونا باعث شد که روزهای پایانی سال ۹۸ برای آنها هم مثل بسیاری از مردم جهان با خانه نشینی دنبال شود.
تیم ملی والیبال ایران سال ۹۸ را با حضور در مرحله نهایی لیگ ملت ها، قهرمانی در آسیا، نتایج ضعیف در جام جهانی و کسب سهمیه المپیک پشت سر گذاشت و حالا منتظر است تا در سال ۹۹ دومین المپیک تاریخ خود را پشت سر بگذارد. البته اگر المپیک در همان زمان مقرر برگزار شود. معروف، موسوی، غفور و عبادی پور کلیدی ترین بازیکنان ایران در المپیک پیش رو خواهند بود و امیدهای اصلی برای درخشش تیم ملی.
سعید معروف؛ تعطیلات در چین، فرار از کرونا
کاپیتان تیم ملی والیبال ایران، بدون شک بهترین بازیکن سال های اخیر والیبال کشور بوده است. این بازیکن در سال ۹۸ هم نقش اصلی را در رساندن تیم ملی به المپیک داشت. توانایی معروف در فرماندهی تیم در داخل میدان و هنر پاس دادن او شهرت جهانی دارد اما در مسابقات انتخابی المپیک، با یک مصدومیت مصلحتی، تیم ملی را نجات داد. شاگردان ایگور کولاکوویچ در این مسابقات کار راحتی داشتند و فقط در بازی نیمه نهایی با کره جنوبی به مشکل خوردند. در ست پنجم مسابقه ایران ۱۱ بر ۶ پیش بود اما ناگهان کره ای ها جان دوباره گرفتند و بازی به امتیاز ۱۳ بر ۱۲ به سود ایران رسید. ایگور کولاکوویچ سرمربی ایران ۲ بار وقت استراحت گرفته بود تا روند بازی را عوض کند اما کاری از پیش نبرد. اینجا بود که ناگهان سعید معروف کمر خود را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار