ایسنا/خراسان شمالی رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت: قطع ناگهانی برق به صنایع استان آسیب می زند.

سعید پورآبادی با اشاره به اینکه قطعی چند ساعته برق طی روزهای گذشته به واحدهای تولیدی و صنایع کوچک استان آسیب رسانده است گفت: اگر چاره ای برای قطعی برق وجود ندارد باید طوری برنامه ریزی شود که واحدهای تولیدی استان در اولویت آخر قطع قرار بگیرند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، وی با تاکید بر اینکه برق زیرساخت حیاتی برای تولید است، افزود: قطع ناگهانی برق باعث سردرگمی تولیدکنندگان و بیکاری کارگران می شود و در شرایط فعلی که شیوع ویروس کرونا خسارت های جبران ناپذیری به صنایع و واحدهای تولیدی وارد کرده، قطعی برق هزینه مضاعفی برای واحدهای تولیدی است.
وی افزود: طی روزهای گذشته بسیاری از واحدهای تولیدی به این موضوع اعتراض داشته اند که قطعی ناگهانی برق زمانی رخ داده است که دستگاه های و سیستم های آنها مشغول فعالیت بوده است که این امر طبیعتا موجب آسیب رساندن به ماشین آلات و قطعات الکترونیکی این واحدها می شود.
پورآبادی با اشاره به اینکه قطع ناگهانی برق واحدهای تولیدی به هیچ وجه قابل قبول نیست، ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق استان در زمان وقوع شرایط اضطراری و قطعی برق باید از قبل به واحدهای تولیدی اطلاع رسانی کند تا دست کم تولیدکنندگان با خرابی ماشین آلات خود در شرایط سخت تحریم و هزینه های بالای تعمیر دستگاه ها مواجه نشوند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی افزود: در این زمینه مکاتبه ای با مدیرعامل شرکت برق استان داشته و این موضوع را پیگیری کرده ایم که امیدواریم مورد توجه جدی مسئولین قرار بگیرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار