دولت، مردم، اینستاگرام

لوگوی عصر ایران عصر ایران . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۷:۱۵

علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری و سخنگوی دولت در یادداشتی در اینستاگرام با تاکید براینکه فضای مجازی را نمی توان با نوع خاصی از نگرش و سیاست گذاری فرهنگی بررسی کرد، نوشت: بی تردید فضای مجازی، در آینده بخش اعظمی از اقتصاد جوامع را تشکیل خواهد داد.
به گزارش ایرنا، ربیعی در این یادداشت خود افزود: به نظرم احضار آقای جهرمی فقط یک اتفاق ساده اداری یا قضایی نیست. این احضار به شیوه های سیاست گذاری در فرهنگ و جامعه، نوع نگاه به شیوه های اعمال نزاهت فرهنگی و چگونگی حفاظت از دینداری، تفاوت رویکردها در سیاست گذاری و حکمرانی برمی گردد. این احضار را می توان به نوعی با نگاه جامعه شناختی تبیین کرد.
۱_ مایلم پیش از بحث در خصوص ریشه های جامعه شناسی این احضار به یک نکته اشاره کنم: دیدگاه ها، نظرات و تصمیمات محمدجواد جهرمی وزیر ارتباطات یک دیدگاه و تصمیم شخصی نبوده بلکه آنچه وی اعلام و اجرا نموده، دیدگاه دولت در این زمینه است. دولت یازدهم و دوازدهم با تحلیل و تبیین شرایط اجتماعی، اقتصادی و آینده نگری نسبت به تحول تکنولوژی، اهتمام خود را بر گسترش تکنولوژی های ارتباطی و زیرساختهای آن بنا نموده و هرگونه محدودیت و فیلتر در بلندمدت غیرممکن و در کوتاه مدت غیرمفید می دانست. بنابراین مواضع و اقدامات وزیر ارتباطات، مبتنی بر تصمیم دولت و رئیس جمهور بوده است.
۲_  فضای مجازی را نمی توان با نوع خاصی از نگرش و سیاست گذاری فرهنگی بررسی نمود. بی تردید فضای مجازی، در آینده بخش اعظمی از اقتصاد جوامع را تشکیل خواهد داد. در میان شبکه های اجتماعی، بررسی ها نشان می دهد فقط اینستاگرام محل کسب وکار گروه بزرگی از مردم شده است. حتی آمارها پیش از شیوع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار