اروپایی ها از استاکس نت تا اینستکس دشمنی کردند اما شریک پنداشتیم!

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲
آمریکا و اروپا سرگرم اجرای پروژه های ضدایرانی بوده اند و این درحالی است که دولت ما در همین چند ماه گذشته، نگاه دوست و شریک به برخی دولت های اروپایی درگیر در خرابکاری استاکس نت داشته است.

به گزارش مشرق ، روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت:
روزنامه جام جم با اشاره به گزارش مستند یاهونت که به خرابکاری علیه برنامه هسته ای ایران در دولت اوباما می پردازد، نوشت: در روزهایی که مذاکرات ایران و اروپا درباره برجام با شدت زیادی در جریان بود تارنمای خبری یاهونیوز در آمریکا و روزنامه فولکس کرانت در هلند به صورت همزمان اقدام به انتشار گزارشی درباره ویروس استاکس نت کرده اند؛ ویروسی که وظیفه آن مختل کردن برنامه هسته ای ایران با هدف خرید زمان برای طراحی های آینده بوده است.
بیشتر بخوانید:
گزارش منتشر شده نشان می دهد، استاکس نت پروژه مشترکی بوده که با همکاری آمریکا، اسرائیل و کشورهای اروپایی هلند، فرانسه، آلمان و کمک های انگلیس و فرانسه انجام شده است.
در سال های گذشته بارها منابع مختلف اعلام کرده اند ساخت و طراحی این ویروس کار نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا و فرانسه بوده و گزارشی هم که اخیرا منتشر شده بار دیگر این مسئله را تایید می کند.
بر اساس ادعای این گزارش، عامل اصلی اجرای این پروژه، یک عامل نفوذی مرتبط با سرویس مرکزی اطلاعات و امنیت هلند بوده که به درخواست سیا و موساد استخدام شده بود و در یک مرحله اطلاعات لازم را برای طراحی این ویروس به خارج منتقل و در مرحله بعد، دستگاه های تاسیسات نطنز را به ویروس طراحی شده، آلوده کرده است. در این گزارش آمده است آلمان مشخصه های فنی و تخصص خود در زمینه سیستم های کنترل شرکت آلمانی زیمنس که از آنها در نطنز برای کنترل گردش سانتریفیوژها استفاده می شد و فرانسه اطلاعات مشابهی را ارائه کرده بودند.
جام جم با اشاره به گام بعدی اخلالگری در قالب ترور فیزیکی دانشمندان هسته ای، به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار