مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه حقوق پرداختی به بازنشستگان در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۳، ۳۲۷ درصد افزایش یافته است و بیش از ۳ برابر رشد را نشان می دهد گفت: در واقع میانگین سالانه بالای ۳۰ درصد رشد حقوق داشته ایم.

به گزارش ایران خبر ، اکبر افتخاری در گفت و گوی راهبردی با موضوع "راهکارهای خروج از بحران صندوق های بازنشستگی" به صورت زنده از اینستاگرام پخش شد، ضمن مروری بر وضعیت صندوق های بازنشستگی در دنیا و کسب و کارهای آینده صندوق ها اظهار کرد: شاهد هستیم که در دنیا مدل کسب و کارها به سمت پروژه های بلندمدت تر جابجا می شود. مدل عملیاتی کسب و کارها از زیرساخت های ضعیف آی تی به سمت زیرساخت های قوی تر آی تی می روند و تصمیم گیری ها باثبات تر، عقلایی تر و بهتر می شوند.
وی افزود: برخی مدل های سرمایه گذاری به سمت گزینه های جایگزین با مقیاس بزرگتر می روند و مدیریت سرمایه گذاری در مقیاس کوچک به سمت مدل پایداری سرمایه گذاری حرکت می کند. 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه با بیان اینکه امروز در صندوق بازنشستگی کشوری هم هر روز به این موضوع تاکید داریم و معتقدیم یکی از راهکارهای عبور از بحران است؛ به طرح این سوال که «ابرچالش های نظام اقتصادی ایران چیست؟ چرا گفته می شود که صندوق های بازنشستگی از ابرچالش های نظام اقتصادی ایران هستند؟» پرداخت و گفت: پنج چالش را در حوزه اقتصادی بررسی کردیم که نظام بانکداری، نظام مالیاتی، فساد، بیکاری و صندوق های بازنشستگی از این جمله هستند. 
افتخاری افزود: نگرانی از تامین منابع و ایفای تعهدات که تحت عنوان ریسک بازنشستگی شناخته می شود صندوق های بازنشستگی را به ابرچالش تبدیل می کند. آیا ما می توانیم تعهدات مان را ایفا کنیم؟ ریسک ایفای تعهدات و ... صندوق را به یک چالش در آینده بدل می کند. آیا صندوق های بازنشستگی می توانند تعهدات بلندمدت خود را ایفا کنند؟ چون در پاسخ به این سوال تردید داریم صندوق بازنشستگی تبدیل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار