سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت یک هتل در منطقه آزاد چابهار

ایرنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۳
چابهار- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی ساخت هتل در این منطقه را در دستور کار دارد که می توان گفت بخشی از مشکلات اقامتی مرتفع می شود.

عبدالرحیم کردی چهارشنبه شب در بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: منطقه آزاد در بحث گردشگری اقدامات خوبی را در سالهای اخیر آغاز کرده که از جمله آن می توان به صدور مجوز برای ۹ هتل و مجموعه اقامتی و بومگردی اشاره کرد.
وی بیان کرد: استقبال بخش خصوصی در آماده سازی زیرساخت های گردشگری بی نظیر است.
رئیس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: هتل پنج ستاره سدس با زیربنای ۱۰۲ هزار مترمربع در ۲ بلوک در مدت ۶۰ ماه با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در این منطقه در حال اجراست و تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.
وی ادامه داد: مجموعه اقامتی و پذیرایی بومگردی «دُربلوچ آبکان» نیز در منطقه آزاد چابهار با حضور بخش خصوصی آغاز شده و این مجموعه در باغ آبکان دارای سوئیت های اقامتی ۲ نفره، چهار نفره و VIP، رستوران سنتی، فروشگاه های صنایع دستی، سالن بیلیارد، کافی شاپ، آلاچیق ها، تفرجگاه و محل بازی بچه هاست.
کردی تصریح کرد: نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی در این منطقه پس از راه اندازی توانسته برای فروش آثار دستان زنان و مردان هنرمند مؤثر باشد و در آینده نیز با برگزاری جشنواره ها و کارگاه های مختلف این بخش را حمایت ویژه خواهیم کرد.
وی گفت: نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی منطقه آزاد چابهار برای حمایت از صنعتگران و تولید کنندگان سیستان وبلوچستان و برای نمایش و فروش صنایع دستی این استان توسط سازمان منطقه آزاد چابهار راه اندازی شده است.
رئیس سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد: این سازمان در سال های اخیر با برنامه ریزی منسجم و اختصاص اعتبارات لازم موفق به درآمدزایی هایی در حوزه گردشگری شده.
وی بیان کرد: ...

سرخط اخبار