خودرو بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان دیگر باید ارزان شود

لوگوی ایرنا ایرنا . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۵
تهران- ایرنا- رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت گفت: با نرخ کنونی ارز، قیمت خودروهای داخلی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان دیگر جای ریزش دارد.

«سعید موتمنی» امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درخصوص اعلام ثابت ماندن قیمت خودروها تا پایان سال از سوی شورای رقابت، افزود: با افت قیمت ارز در هفته های گذشته، مشخص بود که دیگر نمی توان همچون ماه های گذشته به خودروسازان اجازه افزایش قیمت داد.
وی با بیان اینکه تا پایان سال دیگر افزایش قیمت ها در بازار را شاهد نخواهیم بود، به خودروهای چینی اشاره کرد که در ماه های گذشته آنقدر افزایش قیمت داشتند که این روزها زیر قیمت کارخانه هم خریدار ندارند.
به گفته این مقام صنفی، اگر ارز همچون چند هفته گذشته در نرخ مشخصی تثبیت شود، آن گاه اثر آن را در بازار و روی قیمت ها شاهد خواهیم بود.
وی با اشاره به رسیدن نرخ ارز به کانال ۲۲ هزار تومان که مشابه سی ام مرداد ماه امسال است، یادآور شد: در آن زمان پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس به ۱۴۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۱۶۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۲۰۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق دار به ۱۹۳ میلیون تومان و پراید ۱۳۱ به ۸۳ میلیون تومان قیمت داشتند.
موتمنی ادامه داد: مقایسه قیمت این خودروها با قیمت های کنونی بازار نشان می دهد که هنوز بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان دیگر جای کاهش قیمت وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: این روزها معاملات در بازار در حد صفر است و خریداران با احتمال افت بیش از پیش نرخ ارز به زیر ۲۰ هزار تومان و در نتیجه کاهش قیمت های خودرو، دست از خرید کشیده اند.
رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت با اشاره به روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا و احتمال کاهش تحریم ها، گفت: همه این مسائل سبب شده تا هیچ افزایشی در قیمت خودرو دست کم تا پایان امسال متصور نباشیم، مگر اینکه نوسان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار