وزیر راه و شهرسازی در صحن علنی مجلس با اعلام اینکه با وجود فقر زمین ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تعیین تکلیف شد از ساماندهی و کنترل قمیت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن خبر داد و گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت تدبیر و امید تکمیل و تحویل متقاضیان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت  به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز ۶ آبان در صحن علنی مجلس در بیان عملکرد دولت دوازدهم در بخش مسکن و در پاسخ به سوالات برخی از نمایندگان منتقد دولت در بخش مسکن، گفت: سیاست دولت در بخش مسکن اجرای قانون اساسی و وظیفه ای است که قانون به وزارت راه و شهرسازی سپرده است. بدین معنا، فراهم کردن زمین و خانه دار کردن مردم با اولویت اقشار کم درآمد وظیفه ای است که قانون اساسی به دولت و وزارت راه و شهرسازی سپرده است.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: طرح اقدام ملی مسکن یکی از منظم ترین، بافکرترین و واضح ترین برنامه مسکنی است که در یک مدت کوتاه و فشرده عملیاتی شده است. مسکن ملی را که اواخر سال ۹۷ کلنگ زنی کردیم هفته گذشته افتتاح کردیم و مردم خانه های خود را تحویل گرفتند. مسکن ملی یک فرآیندی است که در حال انجام است.
عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: فرآیندی را که دولت در طرح اقدام ملی مسکن آغاز کرده است نقطه صفر آن تهیه و آماده سازی زمین و ارایه آن به سازنده و مردم برای ساخت و نظارت بر ساخت است. وزارت راه و شهرسازی هم اکنون در تمامی فرآیند اجرای احداث و تولید مسکن، پروژه های فعال و در دست احداث دارد. در مناطقی که زمین برای اجرای این طرح وجود نداشته، اراضی از مردم خریداری شد و در اختیار اجرای طرح اقدام ملی مسکن قرار گرفت.
اسلامی خطاب به نمایندگان منتقد دولت و سوال کننده از وزارت راه و شهرسازی، یادآور شد:در سال های گذشته ماده ۱۰ قانون زمین شهری اجباری نشده است. زمینی که در محدوده و حریم شهرها بوده به وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن، تخصیص نیافته است. خلأ زمین و نبود زمین برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار