تهران- ایرنا- شهر جدید پردیس در ماههای اخیر شاهد سرقت فزاینده «دربهای چدنی و فلزی منهول فاضلاب» است که حفره های عمیق آن، تاکنون خسارتهای جانی و مالی فراوانی برای شهروندان ساکن در این شهر شمال شرق استان تهران به بار آورده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در چند ماه اخیر تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد سرقت درب منهول فاضلاب در خیابان های شهر پردیس و فازهای ۵، ۸، ۹ و ۱۱ مسکن مهر و صدها مورد سرقت مشابه از مجتمع های مسکونی این شهر گزارش شده است و این آمار همچنان افزایش می یابد.
این در حالی است که عابران، موتورسواران و رانندگان خودروهای سبک و سنگین، شب هنگام در معابر تاریک شهر دید مناسبی ندارند و هنگام عبور از روی منهول های بدون درب، ناگهان به داخل چاله دهانه گشاد آن سقوط می کنند. نتیجه این وضعیت، بروز حوادث فراوان برای شهروندانی است که با دست و پای شکسته روانه بیمارستانها می شوند و خرابی موتور و خودروی آنها گرفتاری های بسیار ایجاد می کند.
در چنین شرایطی، برخی از مجتمع ها، با قراردادن چوب، یونولیت، صندلی شکسته و یا کارتن خالی میوه روی دریچه بدون درب منهول، روی گودال را می پوشانند، غافل از اینکه سقوط اجسام یاد شده به داخل چاه در دراز مدت منجر به گرفتگی فاضلاب مجتمع مسکونی می شود و تردد در مسیرها را نیز با مشکل مواجه می سازد.
از سوی دیگر، خرید مجدد درب منهول در مجتمع های مسکونی به دستگاه های خدمات رسان شهر ارتباطی ندارد و هزینه تعویض آن بر عهده ساکنین است. این امر به خودی خود، دشواریها در این زمینه را افزایش داده است.
دردسرهای مردم
شهرستان پردیس با جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد و به دلیل بهره برداری روزافزون از فازهای مسکن مهر آن، هر روز بر شمار این جمعیت اضافه می شود.
«فرزانه معروف» مدیر یکی از مجتمع های مسکونی در فاز ۳ شهر پردیس به خبرنگار ایرنا گفت: سرقت دریچه ها همه ما را گرفتار کرده است. از یکسو، به دلیل فقدان امنیت در این زمینه، ساکنان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار