خالق نقاشی دیواری شهیدان افراسیابی می گوید: برگ برنده ای که طرح من داشت این بود که حس خانواده بودن و صمیمیت را منتقل می کرد و مادر خانواده هم در کنار شوهر فقید و فرزندان شهیدش قرار گرفت؛ انگار یک عکس یادگاری انداخته بودند.

خبرگزاری فارس  پیغام فتح؛ ویژه نامه چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس:  ۵ برادر بودند، ابراهیم که یک روز قبل از پیروزی انقلاب شهید شد، فقط ۱۳ سال داشت. اسماعیل، امیر، جواد و علیرضا هم در جبهه آسمانی شدند. پدرشان «حاج معمار» ۱۰ سال قبل رفت پیش پسرهایش. حالا مادر خانواده که دلتنگ آنهاست، رفته توی نقاشی کنارشان نشسته.
یادمان شهیدان افراسیابی اثر « مژگان حبیبی » هنرمند خوش ذوقی است که این نقاشی، سومین دیوارنگاری او محسوب می شود. اجرای این دیوارنگاره در خردادماه امسال آغاز و در آخرین روزهای تیرماه به پایان رسید. به مناسبت هفته دفاع مقدس، با خالق ۳۵ ساله آن گفت وگو کردیم. 
* نقاشی را در دانشگاه آموختید؟
کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه تهران دارم اما فعالیت هنری حرفه ای را از سال ۸۳ همزمان با ورود به دانشگاه شروع شد. سال ۱۳۹۰ اولین دو سالانۀ دیوارنگاری در تهران برگزار شد، کار من در آنجا برگزیده شد و در سه دوره هم به هم ترتیب بود و فعالیت حرفه ای ام را از سال ۹۰ با سازمان زیباسازی شروع شد.
* یعنی کارمند سازمان هستید؟
خیر، ما در فراخوان ها با سازمان همکاری می کنیم مثلاً به ورکشاپ تخصصی دعوت می کنند و از ما می خواهند برای آنها کار انجام بدهیم.
* شما در دانشگاه بیشتر به چه سبکی در نقاشی تمایل پیدا کردید؟
ما در دانشگاه تمام فضاها را تجربه کردیم، تکنیک های مختلف را تجربه کردیم، آبرنگ، رنگِ روغن، آکرلیک، طراحی، حتی جاهایی مجسمه سازی و چاپ، ولی من بیشتر به تکنیک رنگ روغن و پُرتره علاقمند هستم و بیشتر سعی کردم در فضای فیگوراتیو کار کنم و این فضا برای من مهم بود. به نظرم اگر بخواهیم در دانشگاه سبک مورد علاقۀ خودمان را پیدا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار