امارات: در یمن هستیم چون نمی خواهیم صنعا یک نماینده دیگر برای ایران در منطقه باشد

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴
وزیر کشور امارات گفت: ما در یمن هستیم چرا که نمی خواهیم این کشور یک نماینده دیگر برای ایران در منطقه باشد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، "سلطان احمد الجابر"، وزیر کشور امارات و مدیر عامل شرکت ملی نفت ابوظبی که همراه با ولیعهد این کشور به برلین سفر کرده است در گفتگویی با روزنامه "دی ولت" آلمان در پاسخ به این پرسش که جمهوری فدرال آلمان تا چه اندازه برای سیاست خارجی کشور شما اهمیت دارد گفت: آلمان در بالای لیست اولویت های ما قرار دارد. برلین برای ما یک شریک طبیعی است. اشتراکات زیادی بین کشورهای ما وجود دارد.
وی افزود: در زمینه سیاست خارجی ما همواره رویکردی مبتنی بر دانایی، صبر و پایداری صلح آمیز را دنبال می کنیم. در این زمینه ما می خواهیم شراکت استراتژیک با آلمان را تعمیق بخشیم. ما خواهان همکاری در بسیاری زمینه ها و در خیلی بخش ها هستیم. همکاری که هر دو کشورها و ملت ها از آن استفاده کنند. در این راستا ما از این مسئله بسیار خرسندیم که صدر اعظم آلمان ولیعهد ما را به برلین دعوت کرده است.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه به تشدید مناقشات اتمی بین ایران و آمریکا پرداخته و گفت: ما در امارات به هیچ عنوان خواهان تشدید تنش ها نیستیم. ما همواره می خواستیم و همچنان مانند امروز خواهان تنش زدایی هستیم. اماراتی ها برای صبرشان معروف هستند. ما خواهان ساختن پل هایی بین ملت ها هستیم.
وزیر کشور امارات تصریح کرد که توافق اتمی به اعتقاد ما شکست خورده است. وی مدعی شد که ایران به تلاش های بی ثبات کننده خود در منطقه ادامه داده و همچنان از گروه های تروریست و افراط گرایان حمایت می کند. آن ها برنامه های اتمی و موشکی خود را گسترش می دهند.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید کرد که ما به هیچ عنوان مسئله ای با ملت ایران نداریم. ...

سرخط اخبار