آیت الله علوی بروجردی: ساختار شهرداری ها در کشور باید اصلاح شود

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۴
استاد برجسته حوزه علمیه قم اصلاح و تغییر ساختار شهرداری ها را امری ضروری برای کشور دانست و گفت: در اکثر کشورها به این نتیجه رسیده اند که شهرداری ها باید در اختیار مردم باشد، اما در ایران این گونه نبوده و باید تکلیف مردم را مشخص کرد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، آیت الله سید محمدجواد علوی بروجردی امروز در دیدار شهردار و مدیران شهرداری قم، با بیان اینکه شهرداری ها در کشور مشکل ساختاری دارند، اظهار داشت: در تمام دنیا انجمن های شهری به عنوان پارلمان شهری فعالیت و از اختیارات وسیعی نسبت به مقدرات شهر برخوردار هستند.
تولیت مسجد اعظم قم با تأکید بر لزوم تغییر ساختار شهرداری ها در کشور گفت: در وضعیت فعلی، مردم هر اتفاقی که در شهر بیفتد را از چشم شهرداری و نمایندگان مردم در شورای شهر می بینند و این افراد باید پاسخگو باشند که لازمه این پاسخگویی داشتن اختیارات است.
وی با تأکید بر دولتی شدن شهرداری ها و سپردن آن به مردم اضافه کرد: در اکثر کشورها به این نتیجه رسیده اند که شهرداری ها باید در اختیار مردم باشد، اما در ایران این گونه نبوده و باید تکلیف مردم را مشخص کرد.
آیت الله علوی بروجردی با بیان اینکه اختلاط منابع مالیاتی شهر و استان و کشور را کار درستی نیست، تصریح کرد: هرکدام از این ها دارای حیطه اختیارات مشخصی بوده و باید مشخص باشد حد بودجه و منابع چه قدر است.
استاد حوزه علمیه قم اصلاح و تغییر ساختار شهرداری ها را امری ضروری برای کشور دانست و گفت: باید امکانات و زیرساخت های لازم برای جذب زائر در شهر را فراهم کرد، حضور زائران در شهر درست است که سبب درآمدزایی برای شهر می شود اما این حضور، هزینه هایی نیز بر دوش شهرداری می گذارد که همه این ها برای شهرداری صرفه اقتصادی ندارد.
لایحه تیم داری از سوی شهرداری و شورای شهر ساوه منحل شد
شهرداری اراده ای برای تبعیت از شورای شهر ندارد/ ولنگاری شهرداری در ساماندهی مشاغل سیار
دوشغله بودن ...

سرخط اخبار