کاهش ۹۵ درصدی حوادث ترافیکی با ایمن سازی راه ها

تابناک چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۶

فرمانده پلیس راه کشور گفت: ایمن سازی راه های مواصلاتی، موجب کاهش ۹۵ درصدی حوادث ترافیکی و تصادفات می شود.
به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سید تیمور حسینی، ظهر امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه های قم در تالار امام جواد استانداری قم عنوان کرد:عوامل مهمی در ایمنی راه های مواصلاتی و کاهش تصادف و سوانح جاده ای نقش ایفاء می کنند که از این میان ایمن سازی راه های مواصلاتی، موجب کاهش ۹۵ درصدی حوادث ترافیکی و تصادفات جاده ای می شود.
وی اظهار کرد: باید در جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل و بهره گیری از تجهیزات نوین در جهت کاهش تصادفات جاده ای اقدامات لازم انجام بگیرد، زیرا هر یک سهم مهمی در کاهش تصادفات دارند.
وی با بیان اینکه نیاز به راهبرد های کارآمد و اساسی در ارتقای کیفیت وضعیت ترافیکی راه های کشور و مهندسی ترافیک داریم، عنوان کرد: از سال ۸۵ با تدابیر لازم شاهد کاهش تلفات حوادث ترافیکی بوده ایم که نشان می دهد می توان عوامل مختلف در بروز تصادف را شناسایی و رفع کرد.
وی گفت: نهضت بزرگی در قالب تغییرات چشمگیر و تحولات اساسی در وضعیت راه های کشور اتفاق افتاد و باید در جهت کاهش تلفات، سایر عوامل را نیز رفع کنیم.
فرمانده پلیس راه کشور افزود: در برخی از محور های کشور اولین خطا همان آخرین خطا محسوب می شود و به راحتی جان افراد به مخاطره می افتد، اگر در محوری گره های ترافیکی وجود دارد باید دید چه طرح های عمرانی می تواند موجب بهبود راه و کاهش تلفات و ترافیک شود.
وی بیان کرد:همچنین باید به کاهش خطای انسانی و بهبود وضعیت رانندگی در جاده ها توجه داشت، بی شک راه و نوع وسیله نقلیه و عوامل انسانی هر یک سهم مهمی در تصادفات دارند.
حسینی اظهار کرد: هر ...

سرخط اخبار