یاسوج- با وجود پذیرش قطعنامه ۵۹۸، مجنون روایتگر پد خندق شده بود و مقاومت تا آخرین گلوله ادامه داشت.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار شهید ابراهیم نویدی پور، در بهار سال ۱۳۴۲ شمسی متقارن با رویش لاله ها چشم به جهان گشود تا تقویمش را رقم بزند.
محل تولد این شهید عزیز روستای کلاب بخش قلعه رئیسی در شهرستان کهگیلویه بود.
او که فرزند یک خانواده تهی دست اما مردمی با قلب هایی بزرگ و سرشار از عشق و ایمان بود دوران تحصیل ابتدایی تا دبیرستان را در دهدشت سپری کرد و در سال سوم دبیرستان بر حسب علاقه به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد.
شهید نویدی پور مدت زیادی را در جبهه های جنگ از جنوب تا غرب سپری کرده تا سرانجام در تاریخ چهارم تیر ماه سال ۶۷ به عنوان عضو گروهان نمونه پاسداران در عملیات پد خندق و پس از جانفشانی های فراوان در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
شهید نویدی پور از فرماندهان حماسه پند خندق بود. مدیریت فرماندهان کهگیلویه و بویراحمدی آنقدر در این حماسه درخشان و کلیدی بود که باعث حقد و کینه عجیب فرمانده عراقی از آنها شد و کینه ای که حتی پس از شهادت فرماندهان ایرانی این عملیات هم خاموش نشد.
سید ناصر حسینی پور، نویسنده کتاب تحسین شده "پایی که جا ماند" و از همرزمان شهید نویدی پور می نویسد: پس از اسارت ما به دست دشمن، سرهنگ عراقی سراغ فرماندهان پد خندق را گرفت و بچه ها گفتند شهید شدند.
سرهنگ پرسید جنازه ایشان کجاست؟، که بچه ها جنازه جان محمد کریمی و ابراهیم نویدی پور را نشان دادند.
سرهنگ دستور داده بود روی جنازه هایشان بنزین بریزند. هیچکس باور نمی کرد با جنازه این دو شهید چنین کنند که به دستور سرهنگ عراقی جنازه این دو شهید را جلوی چشمان ما آتش زدند.
پد خندق، تابلوی شجاعت دلاورمردان کهگیلویه و ...

سرخط اخبار