رئیس دیوان عالی کل کشور با بیان اینکه یکی از اصول محوری سازمان همکاری شانگهای، مبارزه با تروریسم و افراط گرایی است، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در این مسیر حرکت کرده و هزینه های سنگینی در این راه داده است که ترور ناجوانمردانه سردار بزرگ اسلام قاسم سلیمانی از هزینه های جبران ناپذیر مبارزه با تروریسم است.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس،  پانزدهمین اجلاس روسای دیوان عالی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در کشور قزاقستان به صورت ویدیو کنفرانس با حضور حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کل کشور امروز جمعه نهم آبان ماه برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم در ابتدای این اجلاس ضمن تشکر از رئیس جلسه که در شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا، زمینه برگزاری این اجلاس را فراهم کرده است، گفت: اینجانب درحالی صحبت می کنم که در شرایط بحران کرونا، ملت ایران در شدیدترین تحریم ها از سوی دولت های زورگو قرار دارد.
وی ادامه داد: از اعضای سازمان همکاری های شانگهای انتظار می رود این دولت های زورگو را به اجرای عدالت و احترام به مقررات بین المللی وادار کنند.
رئیس دیوان عالی کشور در سخنرانی خود در این اجلاس با اشاره به ساختار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، طبق اصل ۱۵۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قوه قضائیه به عنوان قوه ای مستقل از سایر قوا با وظایفی مشخص تعریف شد.
وی افزود: رئیس قوه قضائیه به عنوان عالی ترین مقام قوه بر اساس اصل ۱۵۷ همان قانون توسط رهبر انقلاب تعیین می شود. وظایف رئیس قوه در اصل ۱۵۸ قانون اساسی با اختیار ایجاد تشکیلات لازم در دادگستری و تهیه لوایح قضایی متناسب و استخدام قضات عادل و شایسته و عزل و نصب آنان تعریف شده است.
حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم تصریح کرد: دیوان عالی کشور جمهوری اسلامی ایران عالی ترین مرجع قضایی کشور است و مطابق اصل ۱۶۱ قانون مذکور بر اجرای صحیح قوانین در محاکم قضایی سطح کشور نظارت دارد و ایجاد وحدت رویه قضایی برای تمام دادگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار