شکست آرای تحلیلگران بورسی / مشارکت جسورانه بازیگران تازه نفس بورس

تجارت نیوز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۱
بازار سهام این روزها بر سر دوراهی بزرگی قرار گرفته است. مسیریابی متزلزل شاخص سهام و افت و خیز های متناوب این هفته نشان می دهد که فعالان بورسی نه برهان قاطعی برای خرید دارند و نه می توانند از صعودهای گاه غافلگیرکننده دل بکنند.

به گزارش تجارت نیوز ، قدرت تقاضای جدید در تالار سهام به حدی است که ارزش معاملات را طی ۴ روز کاری اخیر بالای رقم بی سابقه ۲ هزار میلیارد تومان نگه داشته است. از سوی دیگر، افزایش مستمر تقاضای جدید از سوی آحاد جامعه و در پی آن، عبور بی رحمانه نماگر بورس از منطقه مورد انتظار و شکست آرای تحلیلگران، کار را برای معامله گران بزرگ مقیاس، فعالان نیمه حرفه ای و حتی حرفه ای های بازار سهام دشوار کرده است.
پیش بینی ناپذیری بازار با پیوستن بی پروای پول های تازه باعث شده تا تحلیلگران در سایه فراموشی قرار بگیرند و بازیگران تازه نفس به نحوی جسورانه در بازار مشارکت کنند. در این دوراهی که بازار در میان فرضیات ورود قیمت ها به منطقه حبابی و حرکت روی مقیاس های جدید مشارکت در نوسان است، مسائل سیاسی نیز دوباره به دغدغه های مهم بورسی تبدیل شده اند.
برآیند این نیروها سبب شد تا روز گذشته به رغم عقب نشینی ۲/ ۱درصدی شاخص اصلی سهام، همچنان پول های جدید در سمت خرید به کار خود مشغول باشند.
سفر از خوش بینی به تردید
صعود تند و ممتد نماگرهای بورس تهران طی سه روز اخیر با تزلزل همراه بوده است. از روز شنبه که شاخص سهام با قدرت به ابرکانال ۳۰۰ هزار قدم گذاشت، قاطعیت خود را برای ادامه حرکت صعودی از دست داد و دچار افت و خیزهای متناوب طی روزهای بعد شد.
اصلاح قیمت ها طی معاملات روز یکشنبه، جهش دوباره شاخص در جریان دادوستدهای جلسه کاری بعد و در نهایت، سنگین ترین افت دماسنج اصلی بازار سهام طی دو ماه اخیر نشان می دهند که از اطمینان خریداران طی هفته های قبل خبری نیست و فعالان بورسی پس از کسب بازدهی چشمگیر در معرض بیم و امیدهای مختلف – چه از حیث تحلیلی و چه از منظر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار