یکی از دغدغه های اصلی جوامع امروز، مدیریت منابع انرژی تجدید ناپذیر و مشکلات مربوط به گرمایش زمین است. دیگر نگرانی ساکنین این کره خاکی نیز مربوط به تولید زباله و پسماند است که تا حدودی بحث بازیافت این مسئله را حل و فصل کرده است. اما پیش از داغ شدن این داستان، ۱۰ سال پیش سامسونگ به فکر زمین و سلامتی آن افتاده و گوشی «S7550 بلو ارت» را معرفی کرده بود.
گوشی بلو ارت سامسونگ، مجهز به یک پنل خورشیدی است که به خوبی در قاب پشتی آن جای داده شده و توسط چند اتصال دهنده پوگو، به باتری گوشی متصل بود. البته نباید انتظار چندانی از قدرت و سرعت شارژ کردن این پنل داشت، زیرا هر یک ساعت شارژ توسط این پنل، ۱۰ دقیقه مکالمه روی شبکه 3G را در اختیارتان می گذاشت. اگر می خواستید مطمئن شوید که گوشی شما از طریق منابع تجدیدپذیر شارژ می شود، یک LED کوچک «آبی» پشت گوشی روشن می شد تا به شما نشان بدهد که ضرری به محیط زیست نمی زنید.
با این حال بلو ارت از بدو تولد با هدف حفظ محیط زیست به بازار عرضه شده و آن را می توان در بسته بندی و مواد سازنده این گوشی نیز دید. خود گوشی از بطری های بازیافت شده آب معدنی ساخته شده و جعبه گوشی نیز از مقوایی ساخته شده که به سادگی قابل بازیافت است. نکته جالب، جوهر استفاده شده برای چاپ اطلاعات گوشی روی این جعبه است که از سویا درست شده. سامسونگ پا را از این هم فراتر گذاشت و به کاربران اجازه می داد تا جعبه گوشی را به قاب عکس تبدیل کنند.
از دیگر ویژگی های دوستدار محیط زیست بلو ارت می توان به دکمه «Eco» تعبیه شده در این گوشی اشاره کرد که با فعال کردن این حالت، میزان روشنایی نمایشگر و تنظیمات بلوتوث به گونه ای تنظیم می شد که ...

عناوین مهم خبری