به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال آیت الله خویی زعیم حوزه نجف در زمان دیکتاتوری صدام، گفت وگویی با محمدعلی صمدی پژوهشگر تاریخ جنگ، درباره نقش مرحوم خویی در رهبری شیعیان عراق داشتیم.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار تاریخ انقلاب خبرگزاری تسنیم ، شب گذشته (15 مرداد) سومین گفت وگوی تاریخی خبرگزاری تسنیم با محمدعلی صمدی نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس و تاریخ معاصر به صورت زنده از صفحه خبرگزاری تسنیم در اینستاگرام پخش شد.
گفتگوی تاریخی با صمدی|چرا عربستان تصمیم به کشتار حجاج ایرانی گرفت؟
گفتگو با صمدی|چرا منافقین از فرانسه رفتند؟
موضوع این هفته «بررسی ضربه 10مرداد به منافقین و سالروز رحلت آیت الله خویی و نقش وی در رهبری شیعیان عراق علیه صدام» بود.
صمدی در ابتدا با اشاره به ضربه 10 مرداد به منافقین، اظهار داشت: نیروهای امنیتی کشور پس از ورود سازمان مجاهدین خلق به فاز مسلحانه چند ضربه به آنان وارد کردند که کمتر درخصوص آنان گفته شده است و علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به کتاب های خوبی که در چند سال اخیر منتشر شده است، همچون کتاب های عملیات مهندسی، رعد در آسمان بی ابر و استراتژی و دیگر هیچ و همچنین مجموعه سه جلدی سازمان مجاهدین خلق که حدود 15 سال پیش منتشر شد مراجعه کنند.
این پژوهشگر تاریخ معاصر با بیان اینکه جنگ شهری در سال 60 و به خصوص 61 به وقوع پیوست و با خروج سازمان مجاهدین خلق از کشور عملاً این جنگ به پایان رسید، گفت: به این دلیل که عوامل مقابله با آن جنگ ها چهره های امنیتی بودند، در چند دهه اخیر کمتر بدان پرداخته شد. همچنین در آن زمان چهار نهاد امنیتی یعنی معاونت اطلاعات نخست وزیری، اطلاعات سپاه، گروه ضربت دادستانی انقلاب که چند شعبه داشت و کمیته انقلاب اسلامی در کشور فعال بودند که سه نهاد آن دیگر وجود ندارند.
وی افزود: سازمان مجاهدین خلق پس از اینکه وارد فاز مسلحانه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار