میرکریمی: ترجیح می دهم باور نکنم یک نهاد انتظامی از "قصر شیرین" ایراد گرفته باشد

آفتاب نیوز دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵
امیدوارم مشکلی پیش نیاید اما گله مندم از اینکه هنوز نتوانستم بعد از سه ماه از جشنواره ملی فجر، پروانه نمایش فیلمم را بگیرم.

آفتاب نیوز :
دبیر جشنواره ی جهانی فیلم فجر در آستانه ی آغاز این رویداد سینمایی گفت: باید این عادت را کنار بگذاریم که فیلم های خوب را اسم های بزرگ می سازند.
رضا میرکریمی که با ایسنا گفت وگو می کرد در پاسخ به اینکه چه فیلم های شاخصی در جشنواره ی جهانی فیلم فجر خواهیم دید؟ گفت: به عنوان دبیر فستیوال، نمره ی خوبی به انتخاب هایمان می دهم. البته گرایش هایی هم برای انتخاب هایمان داشتیم مثلاً کمبودهایی که در سینمای خودمان احساس می کردیم را در انتخاب ها در نظر گرفتیم.
او در عین حال خاطرنشان کرد: اما باید این عادت را کنار بگذاریم که فیلم خوب را اسم های بزرگ می سازند. سال گذشته نه تنها در جشنواره ی جهانی فجر بلکه در دیگر رویدادهای مهم بین المللی هم، پشت فیلمهای خوب اسمهای بزرگ و مهمی نبود بنابراین الان هم در جشنواره امسال این نوع فیلم ها حضور دارند.
پیش بینی این سطح از مشکلات را نداشتیم
دبیر جشنواره ی جهانی فیلم فجر در پاسخ به این دیدگاه که "به نظر می رسد با توجه به بحث های سیاسی، اجتماعی برگزاری رویدادی جهانی در ایران سخت باشد، ارزیابی تان از فضایی که در آن قرار گرفته اید و همچنین میزان بودجه جشنواره چیست؟ " گفت: در ابتدای سال گذشته وقتی جشنواره دوره پیش، به خوبی برگزار شد و ابعاد رسانه ای خوبی پیدا کرد، ارزیابی خودمان و کارشناسان خارج از جشنواره این بود که جشنواره خوب و مفیدی بود اما وقتی مقدمات دوره جدید را آغاز کردیم، پیش بینی این سطح از مشکلات را نداشتیم.
او در عین حال گفت: البته خیلی از این مشکلات به حوزه ما مربوط نمی شود و مسائلی است که گریبان کشور را گرفته است؛ از تحریم تا بحران اقتصادی، تورم و جهش قیمت دلار و ...