ماجرا توییت کبری خزعلی چه بود؟

لوگوی راسخون راسخون . شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۳۶

ماجرا توییت کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده که از حذف «غربالگری های اجباری جنین» حکایت داشت؛ این توییت خیلی زود حذف شد، اما واکنش هایی انتقادی رو به همراه داشت.
به گزارش راسخون ، رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان در پستی توییتری از لغو غربالگری اجباری زایمان توسط مجلس خبر داد اما واکنش ها به توییت کبری خزعلی به قدری زیاد بود که او ساعاتی پس از انتشار در نهایت توئیت خود را حذف کرد.
  ماجرای توییت خزعلی توییت «کبری خزعلی» رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در شورای عالی انقلاب فرهنگی، ساعت ۱۲:۴۶ پنج شنبه منتشر شد: «عرض تبریک به مادران و پرسنل خدوم وزارت بهداشت. بالاخره با تلاش برخی نمایندگان انقلابی مجلس، اجبار به غربالگری توسط مادر و پزشکان با تجویزهای غیراستاندارد و غیرمتقن علمی(که باعث قتل جنین می شود) برداشته شد. حالا دیگر هیچ پزشک و مادری مجبور به غربالگری و کشتن جنین نیست».
انتشار این خبر واکنش گسترده کاربران فضای مجازی در توئیتر و اینستاگرام و تلگرام را به همراه داشت که اکثریت آنها تاکید بر این داشتند که این لغو غربالگری اجباری می تواند عامل تولد آمار بالای کودکان ناسالم باشد که مشکلات بسیاری را برای جامعه و خانواده ها به همراه خواهد داشت.
واکنش های تند و تیز این توییت خیلی زود حذف شد اما واکنش هایی را به همراه داشت که تقریبا همه آن ها در انتقاد از آن  بود :
چطور می شود در کشوری که ازدواج فامیلی زیاد است، غربالگری جنین را حذف کرد؟
همه دنیا دارند تلاش می کنند تست های غربالگری را رایگان کنند، آن وقت در کشور ما می خواهند حذفش کنند!
به نظر می رسد برخی به دنبال حذف پوشش بیمه ای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار