قزوین - مجمع نمایندگان استان قزوین در نامه ای به رئیس بانک مرکزی درخواست کرد هرچه زودتر قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی اعلام شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، مجمع نمایندگان استان قزوین در نامه ای به همتی رئیس بانک مرکزی از او خواستند تا قیمت تضمینی محصولات غله کلزا را تعیین و اعلام کند.
در این نامه آمده است: علی رغم سعی و تلاش شبانه روزی بهره برداران کشاورزی و پیگیری بی وقفه دست اندرکاران بخش، متأسفانه برخی تصمیمات غیر کارشناسی و آنی بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور ومردم علاوه بر اینکه موجب دلسردی تولیدکنندگان می گردد ضربات بسیار شدید و غیرقابل جبران به تولیدات کشاورزی کشور وارد خواهد کرد.
با توجه به زمان کشت دانه های روغنی کلزا و در آن کشت غلات پاییزه هنوز تا این تاریخ قیمت خرید تضمینی محصولات فوق الذکر تعیین و ابلاغ نگردیده است و این در حالی است که کشاورزان نمی توانند تصمیم درستی در مورد کشت محصولات سال زراعی آینده داشته باشند.
بر اساس اخبار واصله در چند روز اخیر قیمت کودهای شیمیایی فسفاته و پتاسه توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزان اعلام و نسبت به قیمتهای قبلی ۴.۵ تا ۵ برابر افزایش یافته است.
انتشار این خبر قطعاً موجب تحریک احساسات حرفه ای کشاورزان گردیده و سوالات بسیار زیادی را در ذهنشان تداعی خواهد نمود و کمتر پاسخ منطقی می تواند آنها را قانع به ادامه فعالیت کشاورزی در سال زراعی پیش رو امیدوار نماید.
لذا با عنایت به نیاز مبرم بخش کشاورزی به کودهای فسفاته و پتاسه در آستانه کشت محصولات استراتژیک کلزا و غلات پاییزه و امیت و جایگاه ویژه آن در امنیت غذایی آحاد جامعه مستدعیست دستور فرمائید هرچه سریع تر ضمن اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات در سال زراعی جاری نسبت به بازنگری قیمتهای اعلام شده، قیمت نهاده های فوق الذکر با قیمتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار