سنندج - ایرنا - معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته تمام نقاط این استان شاهد بارش باران بود که موچش در کامیاران با ۷۵ میلیمتر پربارش ترین شهر بود.

علی پناهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت بیشترین بارش استان پس از موچش، در کامیاران با ۷۰ میلیمتر، قاملو با ۶۴ میلیمتر، قروه با ۵۶ میلیمتر، مریوان با ۵۴ میلیمتر، سنندج ۲۹ میلیمتر و سلین ۴۶ میلیمتر به ثبت رسیده است
وی یادآور شد: طبق بررسی نقشه ها و خروجی مدل های هواشناسی از ظهر امروز تا روز سه شنبه هوا نسبتا پایدار و شرایط بارش ضعیف می شود که بر اثر آن در این مدت دمای شبانه و اول صبح افت خواهد کرد و دوباره در اکثر نقاط استان به محدوده صفر و زیر صفر خواهد رسید.
پناهی تاکید کرد: با شروع بارش های پاییزه، نزولات جوی این استان در سال زراعی جاری از ۹۸ درصد آمار منتهی به ۲ آذر آبان، ۲۸درصد بیشتر از سال گذشته است.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان افزود: پیش بینی ها برای ۱۱ آذر تا ۱۱ دی در اغلب نقاط استان نرمال و در بخش های محدودی در غرب استان پنج تا ۱۰ میلیمتر بیشتر از نرمال پیش بینی شده که انتظار می رود این روند مقداری از کاهش بارندگی ۲ ماه اول پاییز را جبران کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار