پاک چول مین نایب رئیس مجلس اعلا خلق کره شمالی با علاالدین بروجردی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت ،  پاک چول مین نایب رئیس مجلس اعلا خلق کره شمالی با علاءالدین بروجردی  رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی دیدار و گفتگو کرد .
بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به روند رو به رشد مناسبات میان دو کشور گفت: توانمندی های فراوانی در ایران و کره شمالی وجود دارد که می توان در راستای گسترش مراودات سیاسی ، اقتصادی و نظامی از آن بهره برد.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی جهت ارتقا سطح مناسبات در عرصه های مختلف استقبال و حمایت می کند .
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، آمریکا را عامل بحران در مناطق مختلف جهان از جمله خاورمیانه و شبه جزیره کره دانست و خاطرنشان کرد: عدم تعهد به مقررات بین المللی و توافقات امضا شده مانند برجام از سوی آمریکا نشاندهنده غیر قابل اعتماد بودن آمریکا است.
بروجردی تأکید کرد : سیاست جمهوری اسلامی ایران برقراری صلح و ثبات در منطقه است و این صلح را از موضع قدرت اعمال خواهیم کرد.
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی افزایش همکاریهای اقتصادی و تجاری میان دو کشور را راهی برای مبارزه با تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا علیه دو ملت ایران و کره شمالی دانست . بروجردی در پایان ارائه تسهیلات به فعالان بخش خصوصی در بخش های صنعتی و معادن ، تبادلات فرهنگی و علمی ، لغو روادید تجار و فعالان اقتصادی و رفع موانع بانکی را فرصتی برای تقویت و تحکیم ارتباطات دوستانه فیمابین خواند و بر ضرورت رایزنی های مستمر میان مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی ایران و کره شمالی تأکید کرد .
در ادامه این دیدار پاک چول مین نایب رئیس مجلس کره ...

سرخط اخبار