با اعلام نتایج کنکور سراسری سال 99، مهدی ضیایی آذرخورانی از منطقه جرقویه سفلی، روستای آذرخوران رتبه هفتم کنکور سراسری را در گروه علوم انسانی کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، کنکور همچنان پر تب و تاب ترین رقابت علمی ایران است که هر سال چند هزار نفر را درگیر موج خود می کند. کنکور سراسری ۹۹ با فراز و نشیب های فراوان و پس از چند بار تعویق به دلیل شیوع ویروس کرونا سرانجام در روزهای آخر مرداد ماه امسال برگزار شد و یک میلیون و ۱۴۶ هزار داوطلب در بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ حوزه امتحانی با هم به رقابت پرداختند. با اعلام نفرات برتر کنکور امسال مشخص که سهم استان اصفهان از این ماراتن علمی چشم گیر و انکار ناشدنی است. از ۸۴ هزار و ۴۵۸ داوطلب کنکور سراسری ۹۹ در استان اصفهان، با اعلام سازمان سنجش ۵ دانش آموز اصفهانی در میان رتبه برترهای تک رقمی کشور قرار گرفتند.
مهدی ضیایی آذرخورانی یکی از موفق ترین چهره های مناطق محروم 
جرقویه سفلی یکی از مناطق محروم استان اصفهان با جمعیتی حدود ۱۶ هزار نفر است که امسال با درخشش مهدی ضیایی آذرخورانی یکی از دانش آموزان این منطقه در کنکور، مورد توجه واقع شد. این روزها این دانش آموز از روستای آذرخوران منطقه جرقویه سفلی به عنوان یکی از موفق ترین چهره های مناطق محروم شناخته می شود.
حالا نتایج کنکور سراسری سال ۹۹ اعلام شده و مهدی رتبه هفتم کنکور سراسری را در گروه علوم انسانی را کسب کرده است؛ هدف اصلی اش موفقیت در کنکور بود، از کلاس دوازدهم درس خواندن را شروع کرد و برنامه ریزی می کرد که چگونه به هدفش دست یابد.
مهدی راز موفقیتش را توکل به خداوند در تمام لحظات می داند؛ او می گوید: لطف و عنایت خداوند، تلاش و پشتکار خودش و حمایت های پدر و مادر و برادرش و معلمانش بود که سرانجام توانست در کنکور موفق شود.
به عنوان یک فرد موفق معتقد است: انسان باید سختی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار