معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خوزستان گفت: ورزش برای معلولان یک کاردرمانی، روان درمانی و فیزیوتراپی رایگان است.

غلامعلی جعفری در مراسم تجلیل از قهرمانان، پیشکسوتان و جوانان مستعد هیات ورزش های جانبازان و معلولان خوزستان که امروز (۲۲ آبان ماه) در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: توصیه من به خانواده این ورزشکاران این است که ورزش برای معلولان را جدی بگیرند. ورزش برای افراد سالم، تنوع، تفریح، پر کردن اوقات فراغت و پیشگیری از مبتلا به بیماری ها است و برای معلولان نیز علاوه بر این مورد، فراتر است، آن هم اینکه ورزش برای معلولان یک کاردرمانی، روان درمانی و فیزیوتراپی رایگان است.
وی خطاب به ورزشکاران حاضر در این برنامه، عنوان کرد: شما ورزشکاران باوجود محدودیت ها در این مراسم شرکت کرده اید و از کنج خانه خارج شده اید و در واقع الحاق اجتماعی را که آرزوی ما است، ایجاد کرده اید. حضورتان در این برنامه به این معنی است که شما می خواهید اثبات کنید که توانایی دارید و می توانید اثرگذار باشید.
به گزارش ایسنا، معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خوزستان گفت: روزهایی که در المپیک ناکامی داشتیم و چشم ما به این بود که فلان ورزشکار بتواند دو مدال المپیک ایران را به سه مدال برساند، همه ما امیدمان به چند روز بعد از المپیک یعنی رقابت های پارالمپیک بود، زیرا می دانستیم در این رقابت ها، پرچم ایرانی و غیرت ایرانی خودش را نشان می دهد و این اهمیت ورزشکاران پارالمپیک ما در عرصه های جهانی است.
وی بیان کرد: در دنیا برخی مواقع یک مسابقه ورزشی به اندازه میلیاردها دلار هزینه برای دیپلماسی عمومی و شناساندن فرهنگ یک کشور ارزش دارد. ورزشکاران جانباز و معلول نیز باوجود محدودیت هایی که در سال های گذشته داشتند، عملکرد بسیار خوبی در میادین مختلف داشته اند. تمام جامعه ایران به ورزشکاران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار